"Cieszy nas popyt wśród inwestorów indywidulanych, bo to oznacza, że nasz model biznesowy i przewagi konkurencyjne znalazły uznanie w oczach tej grupy, do której docieramy z naszymi usługami. Comperia jest silną, bardzo rentowną organizacją, która dynamicznie się rozwija na perspektywicznym rynku. Wyniki procesu budowania księgi popytu pokazują, że dzięki emisji akcji pozyskamy kolejne instytucje finansowe jako akcjonariuszy, a dotychczasowi akcjonariusze instytucjonalni zwiększą swoje zaangażowanie. Comperia ma zabezpieczone kapitały na dalszy dynamiczny rozwój i niedługo powinna zawitać na GPW" - powiedział prezes spółki Bartosz Michałek, cytowany w komunikacie.

Inwestorzy indywidualni obejmą 221 900 akcji. Duży popyt wygenerowany w tej transzy spowodował, że ich zapisy zostaną zredukowane o kilkanaście procent. Inwestorom instytucjonalnym przypadnie 353 100 akcji. Comperii udało się pozyskać do akcjonariatu sześć nowych instytucji, podano również.

Główni akcjonariusze Comperii zobowiązali się do niezbywania swoich akcji w okresie od dnia dokonania przydziału akcji w ofercie publicznej do upływu 12 miesięcy od daty pierwszego notowania praw do tych akcji.

Zgodnie z prospektem, pozyskane z emisji środki przeznaczone zostaną na realizację programu inwestycyjnego obejmującego: stworzenie ogólnopolskiej, nowoczesnej multiagencji ubezpieczeniowej oferującej polisy w formule online oraz offline,  inwestycje w infrastrukturę, uruchomienie nowych sekcji porównywanych produktów oraz rozwój programu partnerskiego "ComperiaLead", informuje spółka.

Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych zakończyły się 7 lutego, a dla inwestorów instytucjonalnych potrwają od 11 do 13 lutego 2014 r. Przydział akcji Comperia.pl nastąpi do 13 lutego 2014 roku. Przeniesienie notowań na rynek regulowany GPW jest planowane po rejestracji podwyższenia kapitału w KRS.

Comperia.pl to pierwsza w Polsce porównywarka finansowa. Przedmiotem działalności spółki jest porównywanie i pośrednictwo w sprzedaży produktów oferowanych przez różne instytucje finansowe. Witryna Comperia.pl istnieje od marca 2008 roku. W skład Grupy Comperia oprócz porównywarki finansowej Comperia.pl, wchodzi eHipoteka.com, Autoa.pl, Banki.pl, Kontoteka.pl oraz Comperialead.pl. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2011 r. 

>>> Oferta publiczna Comperia.pl: rozpoczęła się budowa księgi popytu. Czytaj więcej