- Projekt ten jest dobrym przykładem pozytywnego wpływu funduszy strukturalnych na codzienne życiemieszkańców pozostając jednocześnie zgodnym z europejskimi standardami dotyczącymi gospodarki wodno-kanalizacyjnej. Przedsięwzięcie będzie miało ogromny wpływ na poprawę jakości wody w Bałtyku i całym regionie Północnej Europy - powiedział komisarz ds. polityki regionalnej Johannes Hahn, cytowany w komunikacie.

>>> Pod koniec stycznia na światowych rynkach bursztyn bywał cenniejszy od złota. Niespodziewanie pojawiła się okazja, żeby sporo na nim zarobić, co jak dotąd udawało się wszystkim, tylko nie Polakom

Całkowity koszt projektu wyniesie 404 mln euro

Komisja Europejska informuje, że kompleksowa modernizacja gospodarki wodno-ściekowej w Warszawie w dużym stopniu przyczyni się do poprawy jakości wody nie tylko w Warszawie, ale także w całym Bałtyku. Celem projektu jest zmniejszenie ilości ścieków komunalnych odprowadzanych do Wisły, co jest zgodne z celami Strategii Regionu Morza Bałtyckiego.

Reklama

Dofinansowana inwestycja jest czwartym etapem projektu "Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie", który ma się zakończyć do końca 2015 r. Środki finansowe pochodzić będą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Wysokość dofinansowania I i II etapu projektu wyniosłą 110 mln euro a etapu III - 224 mln euro.

>>> Co dalej z tysiącami ton broni chemicznej? Usunięcie ich z dna Bałtyku może mieć pozytywne skutki ekonomiczne - twierdzą polscy eksperci i wzywają kraje nadbałtyckie do współpracy