Tym samym ubiegłotygodniowe plotki agencji MNI o cięciu stóp o 15 p.b. jeszcze przed jesienią, należy uznać za mniej prawdopodobne. Nie oznacza to jednak, że ECB nie zachowa sobie prawa do wyraźnie „gołębiej” retoryki, co najpewniej zobaczymy podczas konferencji Mario Draghiego w najbliższy czwartek po zakończonym posiedzeniu ECB. Zresztą 3 lipca będzie dość „gorącym” dniem – na temperaturę rynku wpływ będzie mieć zagęszczenie kluczowych publikacji. Kiedy zacznie się konferencja szefa ECB, czyli o godz. 14:30, na rynek napłyną comiesięczne wyliczenia Departamentu Pracy – mediana oczekiwań zakłada 213 tys. miejsc pracy poza rolnictwem, oraz utrzymanie stopy bezrobocia na poziomie 6,3 proc. Wcześniej, bo jutro o godz. 16:00 poznamy ważny odczyt ISM dla przemysłu.

Opublikowane dzisiaj o godz. 11:00 wstępne dane za czerwiec nt. inflacji HICP pokazały odczyt rzędu 0,5 proc. r/r, co jest zgodne z prognozami i zbieżne z tym, co było w maju. Po lepszych danych z Niemiec w piątek, rynek po cichu spodziewał się jednak nieco wyższego odczytu.

Mimo tego faktu wzrosty na EUR/USD powinny zostać utrzymane. Zwłaszcza, że wcześniejszy opór w rejonie 1,3645, teraz staje się wsparciem. Opór to teraz strefa 1,3662-75, czyli szczyty z 5-6 czerwca. Niewykluczone jednak, że ostatecznie pójdziemy wyżej w kolejnych dniach. Ważne poziomy to 1,3715; 1,3760 i 1,3810. Ten ostatni zbiega się z 61,8 proc. korekty fali spadkowej z maja i czerwca b.r.

Dzisiaj w kalendarzu mamy jeszcze indeks Chicago PMI o godz. 15:45, indeks podpisanych umów kupna domów o godz. 16:00 i wystąpienie Johna Williamsa z FED o godz. 19:10. Trudno jednak oczekiwać, aby dały one impuls do umocnienia się dolara. Amerykańska waluta znalazła się ponownie w defensywie, czego potwierdzeniem było wyraźne naruszenie wsparcia 67,90 pkt. na BOSSA USD w zeszłym tygodniu. W efekcie nie można wykluczyć próby utworzenia trzeciego dna w rejonie 66,95-67,15 pkt. w najbliższych tygodniach.

Nota prawna:

Reklama

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.