ikona lupy />
eDGP / Media

W nowej odsłonie serwisu tradycyjna lista artykułów została zastąpiona intuicyjnym menu, które umożliwia podgląd poszczególnych grzbietów gazety, jak również pojedynczych stron w ramach wybranego grzbietu. Dzięki zastosowanym zmianom codzienna lektura e-wydania „Dziennika Gazety Prawnej” jest zdecydowanie wygodniejsza, a sam sposób prezentacji treści bardziej spójny. Czytelnik przeglądający bieżące e-wydanie może również w łatwy sposób przejść do grzbietów archiwalnych, które są prezentowane tuż pod aktualnym wydaniem w formie przejrzystej listy.

Wśród interesujących funkcjonalności nowego serwisu eDGP na uwagę zasługuję system zakładek, który pozwala na oznaczanie interesujących nas artykułów – choćby po to, aby wrócić do ich lektury w późniejszym czasie. Przydatna może się okazać również funkcja udostępniania fragmentu wybranego artykułu w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+).

Reklama
ikona lupy />
eDGP / Media

Bodaj największą i najbardziej istotną dla czytelników zmianą jest natomiast możliwość przeglądania i pobierania poszczególnych e-wydań w formatach ePUB, MOBI oraz – co było możliwe również wcześniej – PDF. Z tej wiadomości ucieszą się przede wszystkim posiadacze coraz popularniejszych czytników e-booków, którzy już od dziś będą mogli czytać „Dziennik Gazetę Prawną” na ekranach swoich urządzeń.

>>> Czytaj też: Użytkownik jest najważniejszy: Forsal.pl stawia na responsywność

Nowa wersja serwisu EDGE została przygotowana w oparciu o platformę Embuk. Jest to o tyle istotne, że wpływa na ujednolicenie dostępu do poszczególnych e-produktów oferowanych przez spółkę Infor Biznes, wydawcę „Dziennika Gazety Prawnej”. Oznacza to, że czytelnik korzystający z serwisu eDGP z łatwością poradzi sobie również z nawigowaniem po aplikacjach mobilnych DGP dla smartfonów i tabletów z systemami Android i iOS oraz aplikacji dedykowanej telewizorom z funkcją Smart TV.

Infor Biznes już od wielu lat jest niekwestionowanym liderem sprzedaży e-wydań na polskim rynku prasowym. Według najnowszych danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy w listopadzie ub.r. „Dziennik Gazeta Prawna” zanotował średnią sprzedaż e-wydań na poziomie 9 101 egzemplarzy.

O nowej aplikacji eDGP napisali już Spider's Web i Prasa.info.