Platforma tonie. Co może zrobić PO, aby przyciągnąć wyborców?

26 maja 2015, 04:01
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Wymiana na stanowisku premiera, rekonstrukcja rządu, ofensywa legislacyjna – to scenariusze rozważane w obozie Platformy Obywatelskiej przed jesiennymi wyborami w związku z przegraną Bronisława Komorowskiego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (21)

  • Misiek(2015-05-26 06:44) Zgłoś naruszenie 00

    Niech POnton uchwali coś o gender dla 5-ciolatków .
    Nie możemy być przecie zaściankiem ,no nie ?

    Odpowiedz
  • kasi(2015-05-26 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    mam nadzieje, ze Wojciech Sumlinski (ten co napisal"Niebezpieczne zwazki Komorowskiego") ma racje mowiac "ten system zla odchodzi w niebyt

    Odpowiedz
  • Jacko(2015-05-26 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    Wrócić na prawo. Ale idzie na lewo i w nadchodzących wyborach sami doprowadzą do swojego wypłukania z resztą ścieku z sejmu, bo młodzi chcą Polski, a nie eurolandu.

    Odpowiedz
  • Bartłomiej(2015-05-26 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma już ratunku dla PO (swoją drogą dla SLD, PSL itp również). wiatr już wieje w inną stronę, to chyba oczywiste.
    Do tej pory podczas wszystkich wyborów głosowalem na PO, ale teraz, choćby skały srały, nie powtórzę tego.

    idzie nowe i ja się z tego cieszę.
    i z niebywałą satysfakcją obserwuję histerię w szeregach establishmentu.

    Odpowiedz
  • Aga(2015-05-26 16:37) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiany jednego oszołoma na drugiego mieliśmy przez ostatnie 4 lata. Niech Po pomorze ludziom których kredyt przez oszustwo banków wynosi milion złoty za 50 m2, ludziom którzy zarabiając 2500 pln maja kwotę wolna od podatków najniższą w tej części świata, ludziom którzy utrzymują byłych aparatczyków z emeryturami po 5000.

    Odpowiedz
  • P.P.(2015-05-26 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jednego się pozbyliśmy. Niech oni mi już zejdą z oczu.

    Odpowiedz
  • krool(2015-05-26 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    Przyjdzie Duda + PiS da wszystkim zasiłki i będzie bajka...

    A tak na poważnie to PO powinna zrobić następujące rzeczy:
    - jedna stawka VAT (np. 16%)
    - podnieść kwotę wolną od podatku do min. 4 tys zł
    - wrócić do 22% vat
    - skończyć z finansowaniem partii z budżetu
    - przyśpieszyć prywatyzację nikomu niepotrzebnych firm państwowych
    - maksymalnie upraszczać prawo -> mniej urzędników potrzebnych do jego egzekwowania
    - emerytura obywatelska np. 1500zł brutto -> na przeżycie wystarczy -> brak ZUSowskiej machiny -> duze oszczędności
    - znieść immunitety
    - skończyć z chorymi emeryturami postojowymi sędziów i prokuratorów
    itp. itd.

    Odpowiedz
  • e_djur(2015-05-26 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    Ten pomysł już był eksploatowany, no ale jak dla ojczyzny, ja jak bym miał to nie ma sprawy.
    Niech Kopacz pokaże cycki.

    Odpowiedz
  • dziadek(2015-05-26 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    proste -> założą spadochrony i zaczną lądować na platformie BP ( Balcerowicz + Petru)

    Odpowiedz
  • Ola(2015-05-26 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Któryś z serialu Kiepscy powinien stanąć na czele PO.

    Odpowiedz
  • gość(2015-05-26 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    Znieść podatek PIT. I wygraną ma w kieszeni. Potrzebne pieniądze dla służb państwowych i emerytów brać ze sprzedaży ropy, gazu, energii, spółek skarbu państwa, lasów państwowych. Wprowadzić emeryturę równą dla wszystkich 2000 zł na rękę. Dziś emeryci zarabiający od 5000 do 20000 rujnują system emerytalny. Pracownikom zarabiającym 1500 zł ciężko zarobić na te emerytury.

    Odpowiedz
  • RICO(2015-05-26 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Róbcie tak dalej jak do tej pory robiliście !Naród was docenia !

    Odpowiedz
  • Obywatel RP(2015-05-26 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Dłużej nie da się oszukiwać Obywateli Pani Kopacz !!! Jaką Polską firmę uratowaliście od Bankructwa ??? był tylko śmiech jak upadały ...Gdzie Polski przemysł ??? pytam .

    Odpowiedz
  • pitelli(2015-05-26 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do tej pory zawsze głosowalem na PO. Ale juz nigdy więcej. Banda leni kłamców i złodziei. Oprócz podnoszenia podatków nie zrobiliście nic.

    Nie wiem czy nowy prezydent i PiS po jesieni zrobi cokolwiek ale wiem ze z wami będzie coraz gorzej co pokazały ostatnie 8 lat.

    Jak nie możesz zmienić ludzi, zmień ludzi

    Odpowiedz
  • "Nie budowac slumsow"(2015-05-26 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    Przede wszystkim "Nie budowac slumsow" - jak mowi Federica Mohderini -,
    zarowno w sensie architektonicznym jak i spolecznym czyli zmniejszac nierownosci spoleczne
    poprzez wprowadzenie np.
    - 5-progowego progresywnego podatku PIT,
    - progresywnego podatku katastralnego np. od 0,1% do 1,0%,
    - zwiekszenia kwoty wolnej od podatku.

    Odpowiedz
  • minieek5(2015-05-26 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    KONIEC OSZUKIWANIA POLAKÓW ! - Nauczka jest konieczna i edukująca!

    Odpowiedz
  • JJ(2015-05-26 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Platforma musi sie zajac krytcznymi problemami, ktore od lat byly zamiatane pod polityczy dywan i zabrac sie za:
    - przeciwdzialanie dziurze demograficznej (zasilki dla rodzin wielodzietnych, zwiekszenie kwot wolnych od podatku, rozliczenia z podatkow wraz z dziecmi),
    - zmniejszanie zadluzenia w administracji publicznej i eliminowanie zwiazanej z tym patologii (600 tysiecy urzednikow w Polsce sprawia, ze noz sie w kieszeni otwiera kazdemu. Do tego zatrudnianie politykow i ich rodzi w spolkach skarbu panstwa - vide Grad i jego rodzina w PGE, i ich pensje po 100 tys. zl/mies.),
    - reforme emerytalna - wizja tego, ze po latach placenia skladek kiedys nie otrzyma sie emerytury wkurza kazdego.

    Jezeli bedzie widac, ze Platforma dokonuje zmian w tych obszarach, to moze nie poplynie w jesienych wyborach.

    Odpowiedz
  • e_djur(2015-05-26 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    W TOK FM już się dopatrują związku zachowania rynku z wynikiem wyborów. Jeszcze ściemniają , jeszcze im się wydaje. A tym czasem cały rynek europejski pod nieobecność świętujących zachował się nie lepiej od polskiego. Złoty się wahnął lecz krótkotrwale. Tu nie ma korelacji negatywnej. Ej, Wy tam w TOK FM, słyszycie? No to nie gadać głupot

    Odpowiedz
  • e_djur(2015-05-26 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    I weźcie sobie kredyty. Bardzo dobre. Won na kredyt. Żyjcie sobie w warunkach jakie nam zgotowaliście. Żyjcie na kredyt. Niech was banki łupią, drenują, dymają drobnym drukiem. Coś dla Was, platformresów i peezeselowców w kupie razem wziętych. I dobrze Wam tak.

    Odpowiedz
  • Marek Walczak(2015-05-26 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    mieliście 4 lata na uchwalanie prawa ułatwiającego życie obywatelom Polski, niestety nie za bardzo z tego przywileju korzystaliście - dlatego naród was wywalił i zatrudnił kogoś innego - szukajcie sobie nowej pracy i weźcie kredyt - pozdrawiam

    Odpowiedz