Bąk: Autostrady są dla osób myślących. Jedź szybciej, będziesz zdrowszy

19 lipca 2015, 13:39
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Lewy pasy, jest jak WC – wchodzi się do niego i zaraz po załatwieniu potrzeby wychodzi. Nikt nie siedzi w nim bez sensu z myślą: „Zostanę, bo czuję, że za dwie godziny może mi się zachcieć” - pisze w felietonie Łukasz Bąk.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • joanna(2015-07-20 05:25) Zgłoś naruszenie 00

    Trochę cierpliwości, Panie Redaktorze. Polacy muszą po prostu nauczyć się jeździć co oznacza pojąć, że na żadnej drodze nie są sami. To jest problem i tych jeżdżących po terenie zabudowanym z prędkością nie dającą szans na przeżycie uderzonemu pieszemu i tym, którzy nie rozumieją, że po to autostrada ma dwa pasy by ułatwić życie wszystkim kierowcom nie tylko im ale i tym "pospiesznym". Kwestia czasu w ogóle, kwestia czasu spęczonego za kółkiem na różnych drogach.
    Trochę optymizmu i cierpliwości.

    Odpowiedz
  • zawalidroga(2015-07-20 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Nie każdego stać na nowy i szybki samochód.
    Pan redaktor dołoży się do mojej nowej fury???

    Odpowiedz
  • asd(2015-07-20 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko problem jest taki ze te passaty B5 będą za 10 lat nadal jeździć a nowy mondeo już będzie na złomie. Co do autostrado to racja ale jest już lepiej niż było.

    Odpowiedz
  • Kindu_Pasieka_Zalewski(2015-07-19 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    Panie redaktorze drogi, co Pan wiesz o samochodach ? Chciałoby się powiedzięć, a może coś Pan wiesz, bo nie wychwalasz Pan za bardzo nowego, a to nowe w prównaniu do tych volkswagenów, co się czasami snują nie tak za szybko, to zwykłe rzęchy , które po trzech latach trzeba będzie wymienić na nowe. Nowa oszołomska polityka staje się coraz bardziej restrykcyjna, nie chodzi tu u oszołomów w sejmie , tylko w koncernach samochodowych. Polityka postarzania, to odpowiedź firm produkcyjnych na zalew szmelcu zwanego pieniądzem fiducjarnym, bańki napompowane przez banki kredytem bez potrzeby muszą produkować jednorazówki po ogromnych kosztach, żeby przetrwać na rynku . W tych starszych samochodach można samodzielnie jeszcze wymienić żarówkę, gdy się przepali, w nowych bez serwisu się nie obejdzie.
    Z tymi gamoniami na drodze to masz Pan racje , nie każdy się nadaje, do prowadzenia samochodu, jeszcze teraz w dobie narkotyków, dopalczy-mocarzy ,powszechnego idiocenia ludzi przez system, należałoby całkowicie wyeliminować nieodpowiedzialnych głupich ludzi i zastąpić ich sztuczną inteligencją za kierownicą. Ociąć kierownicę i nie będzie idiotów na drogach, a najlepiej byłob w ogóle drogi zlikwidować i zrobić tunele nadprzestrzenne do przemieszczania się z prędkością światłą po kraju i po POlsce.

    Odpowiedz
  • jacezar(2015-07-19 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Bąk. Skąd ten zalew pretensjonalizmu?. Narzekasz jak panna na wydaniu. Pewnie jesteś z tych którze cały czas lewym pasem na autostradzie non stop 160, a jak zbliżasz się do kogoś, kto akurat wyprzedza to go oklepiesz już z daleka długimi - "Uwaga wieśniaki, Pan jedzie!"

    Odpowiedz
  • oszołomiony autostradą(2015-07-20 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    To jest właśnie ta różnica między Zachodem a Polską .Tam gość szybciej jadący zastanawia się czy ten na prawym pasie nie będzie potrzebował go zmienić na lewy by wyprzedzić TIR-a a u nas kierujący, jak pan Bąk ,myśli tylko jak zablokować takiemu możliwość zmiany pasa .

    Odpowiedz
  • bączek(2015-07-19 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Bąk pisał już raz o szybkiej jeździe samochodem, to go wszyscy wyśmiali. On myśli, że się zna na motoryzacji umiejąc tylko wcisnąć gaz do dechy!

    Odpowiedz
  • Realista(2015-07-19 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    Widzę, że Panowie w komentarzach się pospinali, a ja podszedłem do tego artykułu z dystansem i nawet mnie rozbawil.

    Odpowiedz
  • Piotr(2015-07-19 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    Co za tekst, Panie brak Ci wyobraźni i kultury.

    Odpowiedz
  • Kierowca(2015-07-19 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli chodzi o autostrady 100% zgody pedza 100km/h na wiejskich dorgach i tyle samo na autostradzie, bo za duzo spala...no super tylko to naprwde strasznie niebezpieczne.

    Odpowiedz
  • Obywatel(2015-07-19 18:58) Zgłoś naruszenie 00

    mam te same doswiadczenia ludzie pedza jak szaleni na jedno pasmowych dorgach bez pobocza, a na autostradzie jade 10-20km wiecej bo optymalizuja spalania an leweym pasie, zeby przypadkiem nie musieli hamowac, to bardzo bezmyslna jazda.

    Odpowiedz
  • Jacek(2015-07-20 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    To porównanie do toalety wypowiedział Richard Hammond w programie Top Gear!
    Proszę nie umieszczać tego porównania jako swoje!

    Odpowiedz
  • Kamil(2015-07-20 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ja nie jestem dobrym kierowcą i nie muszę, to nie mój zawód. Mi nie przeszkadza, że pan Bąk jest dobrym kierowcą ale skoro jemu ja tak przeszkadzam to moim zdaniem niech jedzie do Donbasu lub Iraku. Tam się ludzie z refleksem przydają.

    Odpowiedz
  • gorzki(2015-08-20 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    O ile pamiętam przepisy, to po autostradzie mogą się poruszać pojazdy samochodowe, które na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h. Czyżby Pan pragnął więc wykluczenia niektórych użytkowników? Mając piętnastoletniego Matiza z maleńkim pięćdziesięciokonnym silniczkiem raczej lewego pasa się nie używa. Nie bez znaczenia jest również ta tak pogardzana optymalizacja spalania. Powszechnie wiadomo, że powyżej 90 km/h drastycznie rosną opory powietrza co przekłada się niestety na spalanie. Jeździć jednak trzeba czym się ma i na ile stać.. No chyba, że pan Łukasz utworzy stosowny fundusz zaopatrujący mniej zasobnych kierowców w szybkie wozy.

    Odpowiedz