Około 0,23 proc. wszystkich członków sieci profesjonalistów LinkedIn z Indii wyjechało z kraju i zmieniło pracę. Prawie 40 proc. z nich przeniosło się do Stanów Zjednoczonych. Pozostali trafili do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanady. Połowa wszystkich członków LinkedIn, który opuścili Indie w 2014 roku pracowała w firmach technologicznych. Wśród nich najwięcej było programistów, konsultantów, project menagerów, specjalistów ds. sprzedaży i analityków.

Najwięcej napływ nowych talentów zanotowano z kolei w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Liczba profesjonalistów pracujących w tym kraju wzrosła według LinkedIn o 1,89 proc. 28 proc. imigrantów stanowili pracownicy z Indii. Emiraty przyciągają też profesjonalistów z Wielkiej Brytanii, Pakistanu i Stanów Zjednoczonych. Ci, którzy przenoszą się do ZEA pracują najczęściej jako specjaliści ds. sprzedaży, marketingu i project menagerowie.

>>> Czytaj też: Coraz lepsza sytuacja na rynku pracy. Liczba zwolnień zmniejszyła się o 1/3

Na kolejnych miejscach w zestawieniu państw najbardziej przyciągających pracowników znalazła się Szwajcaria, Arabia Saudyjska, Singapur i Niemcy.

Napływ utalentowanych pracowników nie idzie jednak w parze ze wzrostem gospodarczym. Dla przykładu, w ubiegłym roku PKB Indii poszybował w górę o 7,3 proc. Rok wcześniej rósł o 6,3 proc. – wynika z danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Zdecydowanie wolniej rośnie gospodarka Zjednoczonych Emiratów Arabskich – w 2014 roku PKB zwiększył się 4,6 proc. wobec 4,3 proc. wzrostu w 2013 roku.