O grafenowej ekspansji Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej pisze dzisiejszy „Puls Biznesu”. Nowe laboratorium jest już praktycznie ukończone. Naukowcy czekają jeszcze na specjalistyczną aparaturę, w tym reaktor do syntez chemicznych.

- W Polsce istnieją już jednostki, które zajmują się produkcją i badaniem grafenu płytkowego. My skoncentrujemy się na drugim rodzaju – grafenie płatkowym – mówi Wojciech Orciuch, prodziekan ds. ogólnych z WIChiP PW w rozmowie z „Pulsem Biznesu”.

>>> Czytaj też: Grafen silniejszy od stali. Nowy pomysł na kamizelki kuloodporne

Grafen płatkowy, w odróżnieniu od grafenu CVD (Chemical Vapor Deposition), występuje w formie proszku uzyskanego z rozdrobnionego grafitu. Zapewnia on lepsze przewodnictwo elektryczne i cieplne od konkurencyjnej technologii.

Jak podkreśla „Puls Biznesu”, z „płatkami” grafenu można by m.in. mieszać nanocząsteczki tlenków metali, co pozwoliłoby na wykorzystanie tego materiału w produkcji ogniw paliwowych i superkondensatorów. Tego na świecie nie dokonał jeszcze nikt. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej uczestniczą więc w niezwykle prestiżowym wyścigu.

>>> Czytaj więcej w „Pulsie Biznesu”