"Kolejny krok w rozwoju tego biznesu to dynamiczna komercjalizacja, zwiększanie efektywności i rentowności projektu" - powiedział Brzoska, cytowany w komunikacie.

Spółka nie planuje na razie instalacji nowych maszyn w Polsce, możliwy jest natomiast rozwój za granicą.

"Liczymy, że Pralniomaty dołączą do niemal 5 tys. zagranicznych Paczkomatów InPost, które stanowią obecnie największą na świecie sieć do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek 24 godziny na dobę″ - powiedział Brzoska.

>>> Czytaj też: Brzoska i InPost będą mieć konkurencję. Duńskie "paczkomaty" wchodzą do Polski

Planowane jest także wdrożenie nowych rozwiązań, m.in. dla biznesu.

Pralniomaty Hi'Shine to projekt realizowany wspólnie przez Aqmet (urządzenia), Integer.pl (know-how i technologia) oraz EBS (usługi pralnicze w sieci pralni 5asec). Sieć liczy obecnie 154 urządzenia w Warszawie i Krakowie.

Według danych z sondażu przeprowadzonego przez operatora usługi, 37% klientów Pralniomatów Hi'Shine korzysta z nich regularnie, a ponad 94% z nich poleciłoby usługę znajomym lub rodzinie.

Blisko 62 proc. transakcji jest zlecanych bezpośrednio w Pralniomacie Hi'Shine, natomiast 38% operacji jest zlecanych za pomocą strony internetowej i finalizowanych w Pralniomacie. Jak pokazują preferencje klientów, najczęściej do prania oddawane są koszule (58%). Następne w kolejności są marynarki i żakiety (17 proc.), a także spodnie i spódnice (odpowiednio po 16 proc.).

"Wraz z ekspansją sieci Pralniomatów, rośnie popularność usługi - średnio kwartalnie obserwujemy ponad 200% wzrost liczby transakcji. Pralniomaty zmieniają także zwyczaje klientów. Najpopularniejszą usługą, z której korzystają nasi klienci jest pranie i prasowanie koszul (58% zleceń), podczas gdy w tradycyjnych pralniach chemicznych, asortyment ten odpowiada tylko za 20 proc. obrotów" - skomentował CEO Pralniomatów Rafał Staszkiewicz.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

>>> Czytaj też: InPost: Poczta Polska zaniża ceny usług, by wyeliminować konkurencję