i2 Development zamierza rekomendować nie mniej niż 50% zysku netto na dywidendęWarszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - i2 Development zamierza rekomendować wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2016, w wysokości nie niższej niż 50% osiągniętego zysku netto, a następnie w kolejnych latach zwiększać poziom rekomendowanej wypłaty dywidendy, podała spółka.

"Na datę prospektu zarząd zamierza w kolejnych latach rekomendować walnemu zgromadzeniu podjęcie uchwał w sprawie wypłaty dywidendy, w szczególności wypłat dywidendy za rok obrotowy 2016, w wysokości nie niższej niż 50% osiągniętego zysku netto, a następnie w kolejnych latach zwiększać poziom rekomendowanej wypłaty dywidendy" - czytamy w prospekcie.

Zaznaczono jednakże, że polityka spółki w zakresie wypłaty dywidendy może podlegać zmianom, w tym w szczególności przeglądowi przez zarząd.

"Zarząd będzie przedstawiał swoje rekomendacje przy uwzględnieniu szeregu różnych czynników dotyczących spółki, grupy oraz rynku, w tym perspektyw dalszej działalności, przyszłych zysków, potrzeb kapitałowych, sytuacji finansowej, planów rozwoju, a także przepisów prawa" - wskazano w prospekcie.

i2 Development to grupa spółek realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne na terenie Wrocławia.

(ISBnews)