Ekonomista: Program 500 plus to powód do wstydu. Przerażające, że popiera go większość Polaków

20 kwietnia 2016, 18:19 | Aktualizacja: 24.12.2016, 17:11
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
rozwód, dziecko

rozwód, dzieckoźródło: ShutterStock

Program 500+ przypomina trochę sytuację, w której mało rozsądny rodzic nieustannie obdarowuje cukierkami dziecko, które tego się oczywiście bardzo domaga. Pociecha nie rozumie, że konsekwencje takiej przyjemności w dłuższym terminie to np. próchnica i cukrzyca. A słodycze kosztują! - pisze w opinii Sergiusz Prokurat, ekonomista, prezes think tanku SCCD.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (710)

  • Yano(2016-04-20 18:47) Zgłoś naruszenie 8091168

    Poważny portal umieszcza na swoich stronach tak marny merytorycznie tekst? To jakieś "zlecenie"?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dumna Polska(2016-04-20 18:55) Zgłoś naruszenie 260182

    Kiedy Tusk ciepłą rączką dawał kulczykowi ciech o 300 baniek za tanio, lokaja eksperta nie było słychać, więc niech teraz nie ********

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gość 123(2016-04-20 18:55) Zgłoś naruszenie 166405

    "dzieci to wyłączna sprawa odpowiedzialnych rodziców" Zgoda, pod jednym warunkiem. Moje dzieci, za których wychowanie płacę, nie będą płacić podatków na bezdzietnych pasożytów.

    Pokaż odpowiedzi (11)Odpowiedz
  • Terminator(2016-04-20 19:01) Zgłoś naruszenie 5821268

    Wstyd mi za ciebie (Ekonomisto)! żałujesz dzieciom tych 500 Złotych!Deficyt nie jest wysoki (poniżej 3 proc. PKB) a dzieci (szczególnie mniej zamożne) na te 500 Złotych zasłużyli!Huhu, pozdrawiam w 21. wieku!

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • ekonomista(2016-04-20 19:02) Zgłoś naruszenie 471693

    wstyd to mieć taką "twarz" jak autor tych bredni. Prokurat Kat ze Szwejka normalnie. Co za sponsorowane bredzenie !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • QQ(2016-04-20 19:21) Zgłoś naruszenie 246525

    Co to za Qta-fon ?>?>?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • j23(2016-04-20 19:32) Zgłoś naruszenie 276457

    ten portal to brukowiec na zlecenie

    Odpowiedz
  • kibic(2016-04-20 19:46) Zgłoś naruszenie 24812476

    Całkiem dobry tekst autorze, ale nie licz na zrozumienie ani na większą liczbę głosów "za". Niestety pisotrolle ciebie zaatakują, problem w tym że nie przedstawią żadnych merytorycznych analiz...nie bo nie i to jest ich cała wiedza.

    Pokaż odpowiedzi (15)Odpowiedz
  • na drzewach zamiast liści(2016-04-20 20:20) Zgłoś naruszenie 32233174

    Z socjalistami nie da się dyskutować. Ich mentalna baza oparta jest na filarach typu `dajcie`, `im zabierzcie`, `podzielcie się`. Żadna dyskusja nie pomoże. Dotyczy to owych 80% Polaków pięknie potwierdzone przez 80% komentarzy pod artykułem

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • zulusczaka(2016-04-20 21:11) Zgłoś naruszenie 848880

    Oczywiście program 500+ nie jest idealny, ale gra toczy się o jednorodność kulturową kraju. Jeśli Polacy nie zaczną mieć więcej dzieci, to będzie trzeba sprowadzić miliony niewolników do utrzymywania starców, dokładnie tak jak dzisiaj dzieje się to na zachodzie. I tak jak to ma miejsce na zachodzie może dojść do ich buntu i próby przejęcia władzy nad starcami. Oczywiście można wprowadzić inne rozwiązania ale czy jest szansa aby objęły wszystkie rodzinny, np. rolników? Zamiast rzucać inwektywami mózgowcy z PO i Nowoczesnej powinni przedstawić własne propozycje. Jakoś tak jest, że konstruktywnych propozycji brak a za to wściekłej krytyki jest w nadmiarze.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • sq(2016-04-20 21:52) Zgłoś naruszenie 1760105

    zrezygnować z 500+ oraz zrezygnować z systemu emerytalnego w obecnej postaci!

    Odpowiedz
  • JJ(2016-04-20 22:44) Zgłoś naruszenie 3961337

    Na Bialorusi rzadowe programy pomocowe zmienily tendencje demograficzne. Tak wiec mozna byloby sobie zyczyc, zeby ekonomisci zajmowali sie pseudo-nauka, jaka jest ekonomia i nie udawali specjalistow wszechdziedzin.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • mnhu(2016-04-20 22:56) Zgłoś naruszenie 1888175

    Grecja coraz bliżej ... :(

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • fuqu(2016-04-20 22:58) Zgłoś naruszenie 1659353

    Zawsze mnie to zastanawiało. No dobra wprowadzimy 5000+, a co mi tam 50 000+. Dzietność wzrośnie do 15 (Każda kobieta urodzi 30 dzieci, a niech jej będzie, jak płacą). Za 100 lat będzie nas 1,5 miliarda na 320 tys km2. Prawie 7000 POLAKÓW przeciętnie na km2 CAŁEJ POLSK ( w miastach 80 000/km2) . No i fajnie!, Qrcze, jak ja się cieszę, że tego nie dożyję!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • qwerty(2016-04-21 01:08) Zgłoś naruszenie 90116

    Jak przestaniemy się rozmnażać to dla kogo te mosty i autostrady? Dla Abdullacha i Mohameda? Mi ma wyrosnąć garb aby imigranci mogli przyjechać na gotowe? Nie tędy jest droga do rozwoju. Co z tego, że Paryż jest piękny i wiodą do niego równiutkie drogi, jak tam nie ma już Francuzów.

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • LT(2016-04-21 06:44) Zgłoś naruszenie 154229

    Tak panie Sergiuszu to że 50 mld nie wpływa podatków do budżetu podatków ze względu na przyzwolenie władz to nic ale 15 mld zł dla dzieci to skandal . Pisałeś pan coś o ratowaniu tych 50 mld zł ? Jeśli nie to spadaj pan na drzewo .

    Odpowiedz
  • ZeŚląska(2016-04-21 07:15) Zgłoś naruszenie 556795

    "Tymczasem dzieci to wyłączna sprawa odpowiedzialnych rodziców. Wstyd, aby wychowaniem dzieci obarczać całe społeczeństwo." Co za brak wyobraźni i płytkie myślenie. A gdy te dzieci będą w przyszłości pracować na emerytury tych bezdzietnych i singli to jest w porządku, tak.??? Nie do wiary, że tacy ludzie nazywają się ekonomistami. Już dawno Polska powinna płacić matkom wychowującym dzieci. Jest to dla Polski bardziej wartościowa inwestycja niż zasiłki dla bezrobotnych.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Bel(2016-04-21 09:14) Zgłoś naruszenie 272762

    "Tymczasem dzieci to wyłączna sprawa odpowiedzialnych rodziców. Wstyd, aby wychowaniem dzieci obarczać całe społeczeństwo." Pan tak serio? A kto będzie pracował na to całe społeczeństwo? Jeśli Polacy nie zaczną mieć więcej dzieci niż w tym momencie Polska przestanie istnieć, proszę poczytać lub pooglądać statystyki na ten temat. Pana artykuł jest bardzo powierzchowny, na poziomie osoby bezdzietnej lub z trudem zdecydowanego na jedynaka... Właśnie dzięki takim ludziom jak Pan Polska leci w dół. Albo Polska będzie stawiała na dzieci i Rząd będzie rodziną w tym pomagał, albo będzie musiała brać imigrantów. Niemcy są zadłużeni na biliony i co ? Nikt z tego powodu nie płacze ,ekonomia u nich całkiem dobra, a pomoc rodziną z dziećmi jest na wysokim poziomie

    Odpowiedz
  • Bel(2016-04-21 09:16) Zgłoś naruszenie 3208

    "Tymczasem dzieci to wyłączna sprawa odpowiedzialnych rodziców. Wstyd, aby wychowaniem dzieci obarczać całe społeczeństwo." Pan tak serio? A kto będzie pracował na to całe społeczeństwo? Jeśli Polacy nie zaczną mieć więcej dzieci niż w tym momencie Polska przestanie istnieć, proszę poczytać lub pooglądać statystyki na ten temat. Pana artykuł jest bardzo powierzchowny, na poziomie osoby bezdzietnej lub z trudem zdecydowanego na jedynaka... Właśnie dzięki takim ludziom jak Pan Polska leci w dół. Albo Polska będzie stawiała na dzieci i Rząd będzie rodziną w tym pomagał, albo będzie musiała brać imigrantów. Niemcy są zadłużeni na biliony i co ? Nikt z tego powodu nie płacze ,ekonomia u nich całkiem dobra, a pomoc rodziną z dziećmi jest na wysokim poziomie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tygrys_myszowaty(2016-04-21 09:29) Zgłoś naruszenie 1651106

    Fajny artykuł. Ale brakuje w nim konkluzji. 27% VAT w 2017.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz