.

"Istnieją realne szanse że EBITDA w 2016 r. będzie wyższa niż 2015 r." - powiedział Nowicki podczas konferencji prasowej.

Dodał, że zarząd będzie chciał utrzymać w przyszłym roku tegoroczny stosunek dywidendy do EBITDA. Zgodnie z polityką dywidendową spółki, może on wynosić od 7,5% do 15%, o ile wskaźnik długu netto do EBITDA nie przekroczy 3,5x.

"Myślę, że cieszylibyśmy się, gdyby zarząd mógł w przyszłym roku postulować 18 groszy dywidendy na akcję" – powiedział prezes.

W czerwcu 2016 r. akcjonariusze Ergisu zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przeznaczeniu 6,31 mln zł na dywidendę, czyli 0,16 zł na jedną akcję

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC.

(ISBnews)