JR Holding pozyska inwestora strategicznego oraz finansowanie dla Silva Capital Group, poinformowała spółka. Spółki podpisały list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy."Podpisany list intencyjny z Silva Capital Group jest naszym kolejnym działaniem w zakresie rozwoju obszaru doradztwa biznesowego. Dostrzegamy bardzo wysoki potencjał tej spółki wynikający z faktu, że jest ona spółką publiczną i to z bardzo dużym, bo ponad 5-letnim doświadczeniem rynkowym. Chcemy wykorzystać ten istotny atut i pomóc jej w pozyskaniu inwestora strategicznego oraz finansowania. Posiadamy w tym zakresie duże doświadczenie, bowiem z powodzeniem zrealizowaliśmy transakcję połączenia notowanej na rynku NewConnect spółki Columbus Capital ze spółką Columbus Energy, która działa w branży odnawialnych źródeł energii. Jestem głęboko przekonany, że również w przypadku Silva Capital Group nasze działania okażą się równie skuteczne, a realizowany projekt zakończy się sukcesem" - powiedział prezes JR Holding January Ciszewski, cytowany w komunikacie.

Spółki ustaliły, że negocjacje zakresu ich obowiązków w ramach umowy współpracy zakończą się do 31 grudnia 2016 r., podano także.

Silva Capital Group jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2011 r.

JR Holding w 2006 roku rozpoczęła działalność na rynku nieruchomości komercyjnych, obecnie działa też w obszarze odnawialnych źródeł energii, głównie fotowoltaicznych. W listopadzie 2012 r. zadebiutowała na rynku NewConnect.

(ISBnews)