Impexmetal podpisał z Mahle Behr GmbH & Co. KG umowę na dostawę wyrobów aluminiowych w latach 2017-2019 za łącznie ok. 341 mln zł netto, podała spółka."Szacunkowa wartość dostaw w ramach umowy w okresie 2017-2019 stanowić będzie równowartość około 341 mln zł netto i została ustalona w oparciu o aktualne notowania aluminium na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME) oraz aktualne kursy walut. Umowa realizowana będzie na podstawie odrębnych jednostkowych pisemnych zamówień kierowanych do spółki" – czytamy w komunikacie.

Impexmetal jest dostawcą dla Mahle Behr szerokiego asortymentu taśm aluminiowych wykorzystywanych do produkcji samochodowych wymienników ciepła.

W lipcu br. Impexmetal informował, że uzgodnił kluczowe warunki współpracy handlowej z Mahle Behr GmbH & Co. KG w okresie 2017-2019.

Głównym przedmiotem działalności Impexmetalu jest produkcja walcowanych aluminiowych wysoko przetworzonych wyrobów płaskich. Jest właścicielem lub głównym udziałowcem w 32 spółkach, w tym w 5 spółkach produkcyjnych. Od czerwca 1997 roku akcje Impexmetalu są notowane na warszawskiej giełdzie, a od 2005 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej Boryszew.

(ISBnews)