Portfel zamówień Unibepu ma wartość ok. 2,3 mld złWarszawa, 29.08.2017 (ISBnews) - Portfel zamówień Grupy Unibep ma wartość ok. 2,3 mld zł, poinformował prezes Leszek Marek Gołąbiecki. Unibep liczy na pozyskanie zleceń z kolejnego rynku zagranicznego - Ukrainy, dodał prezes.

"Posiadamy solidny portfel zamówień - wynosi ok. 2,3 mld zł (na II półrocze 2017 r. oraz na kolejne lata). Cieszą bardzo dobre wyniki zwłaszcza generalnego wykonawstwa w kraju. Uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie Galerii Północnej w Warszawie, jednej z największych galerii handlowych w stolicy. To nasza sztandarowa inwestycja, którą przez 26 miesięcy realizowaliśmy dla GTC SA" - napisał Gołąbiecki w liście do akcjonariuszy.

Przypomniał, że grupa otrzymała także pozwolenie na użytkowanie na dwa budynki w Fabryce Proszków Mlecznych Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem. "Pozwolenie na dwa pozostałe uzyskamy - według planów - do końca 2017 r. Pragnę przypomnieć, że fabryka jest jedną z najnowocześniejszych inwestycji branży mleczarskiej w Europie" - wskazał.

Segment mieszkaniowy budownictwa krajowego w II i III kwartale 2017 r. podpisał umowy na realizację 624 mieszkań w czterech lokalizacjach w Warszawie. W sumie Unibep buduje obecnie ok. 6 tysięcy mieszkań, poinformował także prezes.

"Segment budownictwa modułowego obecnie realizuje ok. 250 mieszkań. Główny rynek zbytu to tradycyjnie już Norwegia, ale rozpoczęliśmy realizację także w Szwecji" - dodał Gołąbiecki.

Unibep realizuje obecnie dwa kontrakty na Białorusi (m.in. centrum logistyczne). "Pracujemy także nad pozyskaniem zleceń na rynku ukraińskim, gdzie otworzyliśmy przedstawicielstwo" - zapowiedział prezes.

"W związku z rozwojem Grupy Unibep, cały czas wzmacniamy się kadrowo - w przeciągu ostatniego pół roku zwiększyliśmy zatrudnienie o 102 osoby. Niestety, obserwujemy, że na rynku jest coraz większy niedobór pracowników, zwłaszcza fizycznych. Jesteśmy przekonani, że w związku z coraz większą liczbą inwestycji sytuacja na rynku pracy może ulec pogorszeniu. Dlatego prowadzimy aktywną politykę rekrutacyjną, współpracujemy z branżowymi szkołami średnimi oraz uczelniami technicznymi" - napisał także Gołąbiecki.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,25 mld zł w 2016 r.

(ISBnews)