Jak czytamy w komunikacie, że finansowaniem noclegów w hotelach dla kadry medycznej walczącej z koronawirusem zajmuje się - powołana na początku kwietnia przez PHH - fundacja "Hotele dla Medyków".

Dysponuje ona 3,25 mln zł, które otrzymała od holdingu (1 mln zł), Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Poinformowano, w najbliższym czasie inne ważne instytucje mają przyłączyć się do tego projektu.

PHH dodał, że oprócz umów ze szpitalami zakaźnymi, holding wsparł 12 prywatnych hoteli, które już świadczą bezpłatne usługi dla personelu medycznego albo są gotowe je rozpocząć.

Cytowany w komunikacie prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu podkreślił, że holding pokrywając koszty usług hotelarskich dla medyków pomaga tym samym branży, która cierpi z powodu ograniczeń wywołanych koronawirusem.

"Jest to gest w kierunku tych hoteli, które zdecydowały się na pomoc w tym trudnym czasie, aby o wiele łatwiej mogły przejść zastój gospodarczy i tym samym mogły pokrywać swoje koszty operacyjne" - zaznaczył szef PHH.

Reklama

Cristescu zapowiedział ponadto, że można się spodziewać się kolejnych umów ze szpitalami.

Do tej pory PHH udostępnił m.in. pokoje dla pacjentów onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Holding dostarczył też blisko 6,5 tys. darmowych posiłków dla służb sanitarnych i 500 dla izolatorium w Warszawie. Siedem hoteli zarządzanych przez PHH służyło na potrzeby personelu medycznego walczącego z epidemią; pięć dalszych przekształcono w izolatoria. (PAP)

autor: Michał Boroń