Reklama

W I transzy skierowanej do indywidualnie oznaczonych inwestorów spółka oferowała 20 tys. akcji o wartości 1 mln zł. Druga transza również obejmowała 20 tys. akcji o wartości 1 mln zł. Cena emisyjna wynosiła 50 zł. Informacje o akcjach i warunkach ich nabycia były opublikowane od pierwszego dnia oferty publicznej na stronie CrowdConnect.pl oraz stronie internetowej Road Studio, na której inwestorzy składali zapisy na akcje, podano w komunikacie.

"Bardzo się cieszę, że inwestorzy po raz kolejny zaufali naszej spółce i zdecydowali się nabyć nasze akcje. Dzięki środkom pozyskanym w ramach oferty będziemy mogli sfinansować produkcję kolejnej gry z serii Truck, a także zrealizować wspólny projekt ze studiem Drago Entertainment. Negocjujemy również warunki współpracy ze znanym sportowcem. Już niebawem będziemy mogli opowiedzieć o szczegółach" - powiedział prezes Maciej Nowak, cytowany w komunikacie.

Studio aktualnie prowadzi zaawansowane prace nad dwoma pierwszymi tytułami z serii "Truck" oraz "Motorcycle". "Alaskan Truck Simulator" pozwoli wcielić się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski. Z kolei "American Motorcycle Simulator" umożliwi wskoczenie na motocykl i przemierzenie legendarnej "Route 66", na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności, oraz rozmaitych przygód. Na obie produkcje czeka prawie 200 tys. użytkowników platformy Steam.

"Zrealizowana z sukcesem oferta publiczna akcji pozwoli nam w pełni rozpocząć proces dopuszczenia akcji Road Studio do obrotu na rynku NewConnect. Liczymy na to, że jeszcze w tym roku zadebiutujemy na rynku zorganizowanym. Chcemy uwolnić naszą wartość dla akcjonariuszy" - dodał Nowak.

Road Studio to nowa spółka założona przez Movie Games oraz Macieja Nowaka, inwestora oraz menadżera z wieloletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata.

(ISBnews)