"Zgodnie z założeniami procesu, transakcja zbycia SOG mogłaby zostać zrealizowana gdyby akcjonariusze Grupy Kęty S.A. uzyskali w jej wyniku premię ponad wartość, którą SOG generuje funkcjonując w ramach grupy kapitałowej Grupy Kęty S.A. Wartość ta została oszacowana przez emitenta metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF) w oparciu o prognozy SOG na bazie kilku scenariuszy, w tym na bazie danych ujętych w strategii rozwoju grupy kapitałowej Grupa Kęty na lata 2021-2025. Otrzymane oferty potwierdzają wartość SOG, jednakże po uwzględnieniu kosztów związanych z realizacją transakcji, w tym obciążeń podatkowych, nie generują wartości dodanej dla akcjonariuszy Grupy Kęty S.A." - wyjaśniono w komunikacie.

6 września Grupa Kęty otrzymała - zgodnie z harmonogramem procesu - oferty potencjalnych inwestorów, zainteresowanych nabyciem SOG.

Reklama

W lutym Grupa Kęty wybrała Rothschild & Co Polska na doradcę w procesie rozpoznania zainteresowania potencjalnych inwestorów nabyciem Segmentu Opakowań Giętkich (SOG) i jego ewentualnej sprzedaży.

Segment Opakowań Giętkich obejmuje spółki: Alupol Packaging, Alupol Packaging Kęty i Alupol Films.

Grupa Kęty jest spółką dominującą dla grupy kapitałowej, prowadzącej działalność w ramach trzech segmentów operacyjnych: Segment Wyrobów Wyciskanych (SWW) Segment Systemów Aluminiowych (SSA) oraz Segment Opakowań Giętkich (SOG). Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3,55 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)