"W tym roku opracowaliśmy kilkanaście prototypów modułów detekcyjnych, zakładamy, że w przyszłym roku część z nich wejdzie do produkcji" - powiedział Piekarski podczas telekonferencji.

W obszarze techniki wojskowej spółka spodziewa się 20 mln zł przychodów w 2021 roku i przyznaje, że rok 2022 może nie być aż tak dobry, natomiast w obszarze transportu spodziewany wzrost ma wynieść 30% w tym roku, a w kolejnym ma być kontynuowany, ale już w spokojniejszym tempie rzędu 10%.

Reklama

"W dziedzinie materiałów półprzewodnikowych dla fotoniki nie uda się zrealizować celu 1,5 mln euro przychodów na ten rok, bo niedoszacowaliśmy czasu potrzebnego na projekty kwalifikacyjne dla klientów. Jednak w 2022 roku zakładamy, że więcej czasu pracy reaktora zostanie przeznaczone na zamówienia produkcyjne, dlatego liczymy na ok. 2 mln euro przychodów z tego tytułu" - dodał Piekarski.

Według niego, podstawowe ryzyko dla wyników IV kwartału br. to pandemia koronawirusa.

"20% kadry na produkcji znajduje się obecnie w trakcie izolacji, przy naciągniętych planach produkcyjnych. Mamy nadzieję, że do końca roku wyjdziemy ze spowodowanych tym opóźnień" - podsumował członek zarządu.

Vigo System jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów czerwieni. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r.

(ISBnews)