"W tym też celu zarząd rozważa obecnie potrzebę dokonania istotnego podwyższenia kapitału spółki, niezależnie od wyniku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zaplanowanego na ten piątek"– powiedział wiceprezes zarządu Gi Group Paolo Caramello, cytowany w komunikacie.
"W dalszej kolejności – konieczne jest także pozyskanie przez Gi Group Poland S.A. nowych środków finansowych. Pozwoli to nie tylko na kontynuowanie procesu uzdrawiania finansów spółki, w trakcie którego pozostaje ona uzależniona od działania niektórych polskich instytucji publicznych oraz od swojego większościowego akcjonariusza Gi International, ale także umożliwi jej konkurowanie o nowe kontrakty na polskim rynku pracy. International, ale także umożliwi jej konkurowanie o nowe kontrakty na polskim rynku pracy" - dodał.
Prezes zarządu Gi Group Poland wskazał, że "wyjście z giełdy jest najlepszą odpowiedzią na obecne potrzeby zarządzania spółką, czyli zapewnienie jej szybkości i elastyczności w tworzeniu bardziej efektywnej struktury finansowej".
W porządku uchwał NWZ zwołanego na 21 stycznia znalazło się podjęcie uchwały w sprawie wycofania akcji spółki Gi Group Poland z obrotu na GPW.
Spółka podała wcześniej dziś także, że chce wycofać akcje z obrotu na giełdzie w Londynie.
W grudniu ub.r. Gi International ogłosiło wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 16 328 099 akcji zwykłych na okaziciela Gi Group Poland, reprezentujących 24,83% kapitału tej spółki, mające na celu osiągnięcie przez wzywającego 100% ogólnej liczby głosów w spółce. Jak wówczas podano, celem wezwania jest doprowadzenie do wycofania akcji Gi Group Poland z obrotu na GPW.
Gi Group (dawniej Work Service) to firma branży HR zapewniająca innowacyjne rozwiązania w obszarze zasobów ludzkich. Specjalizuje się w rekrutacji i outsourcingu pracowniczym, doradztwie personalnym, restrukturyzacji w zakresie HR. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie. Działa od 1999 roku, od sierpnia 2020 jest częścią Gi Group.
(ISBnews)