"Niższe przychody ze sprzedaży VIGO System o 19,6% w porównaniu do I kwartału 2021 r. wynikały z rozruchu realizowanej rozbudowy zaplecza technologicznego, w tym clean roomu i związanej z tym konieczności okresowego wstrzymania części procesów produkcyjnych, co było przez Spółkę zaplanowane i wcześniej zapowiedziane. Spółka na ten czas zabezpieczyła się i korzystała z materiałów wyprodukowanych na ten cel w IV kwartale 2021 r." - czytamy w komunikacie.

Podtrzymana pozostaje opublikowana w strategii rozwoju prognoza przychodów spółki na 2022 rok wynosząca 80 mln zł, podano także.

Reklama

"Wyniki pierwszego kwartału są bardzo dobre mimo widocznego w nich zapowiadanego wpływu czasowego wstrzymania produkcji. Przewidujemy, że ten efekt nie będzie już widoczny na poziomach sprzedaży generowanej w kolejnych kwartałach roku i postawiony cel 80 mln zł przychodów na koniec 2022 jest aktualny. Już teraz obserwujemy wzrost zamówień względem analogicznego okresu w roku poprzednim. Zamierzamy utrzymać ten trend, w czym na pewno pomoże uruchomienie w najbliższych dniach produkcji mało- i średnioskalowej w nowym clean roomie" - skomentował prezes Adam Piotrowski, cytowany w komunikacie.

W I kw. br. najwyższy udział w strukturze przychodów miały aplikacje: przemysłowe 71,1%, transportowe 12,9%, naukowe i dla medycyny 9,1%, wojskowe 2,3%, pozostałe 0,1%. Udział materiałów półprzewodnikowych wyniósł 4,5%, podała spółka.

Najwyższe wzrosty sprzedaży VIGO System wypracowało w aplikacjach: przemysł (+53,1%) oraz nauka i medycyna (+13,8%), w których nastąpił wzrost zamówień względem poprzedniego roku.

W I kw. br. istotnie zmniejszył się wolumen zamówień w aplikacji wojsko (-94,7%), podała spółka

Vigo System jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów czerwieni. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r.

(ISBnews)