Oferta publiczna obejmowała 396 558 akcji serii I, z czego 20 710 akcji zostało objętych przez inwestorów w ramach transzy Inwestorów detalicznych, natomiast 375 848 w transzy inwestorów Instytucjonalnych. Cena emisyjna za jedną akcję wynosiła 100 zł. Popyt zgłoszony przez inwestorów przewyższył podaż dostępnych akcji - stopa redukcji zapisów w transzy inwestorów detalicznych wyniosła 40%.

W lipcu br. spółka planuje przeniesienie akcji z NewConnect na rynek główny GPW w Warszawie.

Reklama

"Jak wiemy, sytuacja na rynkach kapitałowych od pewnego czasu nie jest łatwa. Od momentu inwazji Rosji na Ukrainę, nasza oferta jest pierwszą ofertą na rodzimym rynku, która zakończyła się sukcesem, z czego jesteśmy bardzo dumni. Creotech posiada solidne fundamenty i świetne perspektywy rozwoju. Cieszę się, że zostało to zauważone przez inwestorów, dzięki czemu udało nam się pozyskać zakładaną kwotę 39,65 mln zł brutto, przy 40-proc. redukcji. Wszystkim uczestnikom oferty bardzo dziękujemy za zaufanie. Zgodnie z założeniami opisanymi w prospekcie, pozyskany kapitał pozwoli nam osiągnąć kolejne etapy rozwoju, zarówno pod kątem projektowym, jak i biznesowym. Środki przeznaczymy na ukończenie kluczowych projektów R&D z obszaru satelitarnego oraz systemów kwantowych. Pozytywne zakończenie oferty umożliwia nam także sprawne przejście na rynek regulowany GPW w Warszawie. Z debiutem celujemy na lipiec tego roku. Co więcej, Creotech będzie pierwszą spółką kosmiczną na głównym parkiecie, co niewątpliwie jest dla nas kolejnym motywatorem do dalszego dynamicznego rozwoju" - skomentował prezes Grzegorz Brona, cytowany w komunikacie.

Creotech Instruments jest największą polską firmą produkującą i dostarczającą na światowy rynek technologie kosmiczne oraz specjalistyczną elektronikę i aparaturę, m.in. na potrzeby komputerów kwantowych, kryptografii kwantowej czy laboratoriów fizyki kwantowej i wysokich energii. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w październiku 2021 r.

(ISBnews)