"Huawei kontynuuje mocne zaangażowanie w rozwój technologiczny Polski. Interesują nas projekty m.in. w edukacji, jak np. aktualne dostarczenie systemu superszybkiego internetu dla warszawskiego Muzeum Narodowego, a także projekty technologiczne m.in. w górnictwie. Mamy rozwiązania, które mogą pomóc w transformacji cyfrowej działalności kulturalnej i tradycyjnych modeli biznesowych, jak chociażby usługi szybkiej łączności" - powiedział ISBtech Zhang.

We wrześniu br. w Muzeum Narodowym w Warszawie rozpocznie się gruntowna modernizacja instalacji teleinformatycznej. W efekcie współpracy z Huawei w przyszłym roku podczas zwiedzania MNW będzie można skorzystać z superszybkiego, bezpłatnego Internetu. To dopiero początek długofalowej współpracy między MNW a Huawei jako partnerem technologicznym. Firma wspomaga transformację cyfrową Muzeum. Zaplanowano m.in. stworzenie aplikacji mobilnej uatrakcyjniającej zwiedzanie.

"W Huawei kładziemy duży nacisk na przeciwdziałanie wszelkiego rodzaju wykluczeniom, w tym w dostępie do kultury i edukacji. Cieszę się, że możemy wspierać Muzeum Narodowe w Warszawie w przybliżeniu dziedzictwa kulturowego wszystkim zainteresowanym sztuką osobom, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii sieciowych. Dzięki temu zasoby dostępne online, w tym treści edukacyjne, będą bezpłatnie dostępne przez internet dla zwiedzających na terenie całej instytucji. Na przykład nauczyciel podczas wycieczki szkolnej będzie mógł swobodnie pokazywać obrazy uczniom 'na żywo', a tym, którzy muszą uczyć się zdalnie, pokaże dzieła sztuki za pomocą telefonu lub tabletu" - podkreślił dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska Ryszard Hordyński.

Chiński koncern Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie.

Reklama