Reklama
Reklama

Chcesz, aby twoje dziecko nauczyło się zarządzać pieniędzmi? Oto 6 cennych wskazówek

10 września 2015, 06:01
Im wcześniej dziecko zapozna się z koncepcją zarabiania pieniędzy, tym lepiej – podkreśla Gregg Murset, ekspert planowania finansowego i założyciel serwisu MyJobChart.com, darmowego narzędzia, które uczy najmłodszych zarządzania swoimi pieniędzmi. Dzieci muszą zrozumieć skąd wzięły się pieniądze w twoim portfelu. Muszą też wiedzieć, że zdobycie każdej złotówki wiąże się z określonym nakładem pracy. Strategia: Wprowadź pojęcie kieszonkowego, i zleć swojemu dziecko konkretne – choćby najdrobniejsze – zajęcia w domu, za które każdego tygodnia będzie otrzymywać drobną pensję. Należy pamiętać, że wprowadzenie kieszonkowego w niewłaściwy sposób – bez wcześniejszej dyskusji na temat tego, w jaki sposób dziecko może korzystać z pieniędzy – może przynieść więcej szkody niż pożytku. Pamiętaj, że kieszonkowe powinno być dla dziecka ważną lekcją dotyczącą wartości pieniędzy.
Im wcześniej dziecko zapozna się z koncepcją zarabiania pieniędzy, tym lepiej – podkreśla Gregg Murset, ekspert planowania finansowego i założyciel serwisu MyJobChart.com, darmowego narzędzia, które uczy najmłodszych zarządzania swoimi pieniędzmi. Dzieci muszą zrozumieć skąd wzięły się pieniądze w twoim portfelu. Muszą też wiedzieć, że zdobycie każdej złotówki wiąże się z określonym nakładem pracy. Strategia: Wprowadź pojęcie kieszonkowego, i zleć swojemu dziecko konkretne – choćby najdrobniejsze – zajęcia w domu, za które każdego tygodnia będzie otrzymywać drobną pensję. Należy pamiętać, że wprowadzenie kieszonkowego w niewłaściwy sposób – bez wcześniejszej dyskusji na temat tego, w jaki sposób dziecko może korzystać z pieniędzy – może przynieść więcej szkody niż pożytku. Pamiętaj, że kieszonkowe powinno być dla dziecka ważną lekcją dotyczącą wartości pieniędzy. / ShutterStock
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Komentarze(5)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Passenger
  2015-09-10 09:51:32
  To jest poradnik, jak uzależnić dziecko od banków i jak zostać dawca kapitału, a nie jak zarządzać pieniędzmi ;)
  0
 • bleblu
  2015-09-10 10:58:13
  Sześciolatek obserwujący kurs akcji? Pogięło?
  0
 • weryk
  2015-09-10 11:29:12
  W papierku lub plastikowym kawałku jest ukryta wartość i mam tego uczyć mojego dziecka ? Takich zabobonów ? Kto pisał ten artykuł ? Ewangeliści z banksterskiej ferajny - ludzie coraz krytyczniej przyglądają się waszej szkodliwej działalności i wierzę, że pokolenie moich dzieci pokaże wam, że można się obejść bez was i tego całego systemu monetarnego bez pokrycia. Zaledwie 3% krążących w obiegu pieniędzy ma pokrycie w realnym produkcie lub surowcu, 97% to pusty pieniądz ... przepraszam - zapisy na wirtualnym koncie w komputerze :) właśnie tego będę uczył moje dzieci - jak chory jest to system, kiedy padnie i jak sobie poradzić w życiu bez niego.
  0
 • pablobodek
  2015-09-10 16:06:41
  "Umysł dziecka jest chłonny niczym gąbka".

  Wie o tym oczywiście sekta Krk, dlatego przymusowe praktycznie zajęcia z indoktrynacji katolickiej zaczynają się już w przedszkolu, a nawet w żłobku.
  Wtłaczanie do dziecięcych główek poczucia winy za coś tam sprzed 6 tysięcy (??) lat, dogmaty wymyślane przez "zastępców boga), mity zabrane wielu religiom.
  Sekta i wprowadziła nawet przymusowe wcielenie ,chrzest, nic nierozumiejącego noworodka.
  Sprzecznie zresztą z ich "świętą księgą".
  Tak się uzależnia od Watykanu przyszłych niewolników i płatników.

  Żądam zerwania konkordatu!
  0
 • wolnościowiec
  2015-09-10 22:22:25
  Lepiej kiedy dziecko zrozumie jak założyć i prowadzić firmę. Jak dostrzegać pojawiające się możliwości zamiast uczyć go jak harować za kieszonkowe lub biegać z kartami debetowymi i kredytowymi. Oszczędności tak długi nie!!!
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej