IKEA Industry Lubawa jest znana z produkcji mebli lekkich. Nowy magazyn, wybudowany obok działającego od 1992 roku lubawskiego zakładu, powstał w związku ze wzrostem produkcji i potrzebą usprawnienia procesu logistycznego.

"Rocznie produkujemy ok. 7,5 miliona artykułów dla sklepów IKEA na całym świecie. 97 proc. naszych mebli trafia poza granice Polski. Oznacza to duże zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową i właśnie dlatego zapadła decyzja o wybudowaniu dużego centrum logistycznego w Lubawie. Rozwój zakładu i uruchomienie magazynu wiązało się także z utworzeniem nowych miejsc pracy" – poinformował dyr. IKEA Industry Zbigniew Nikelewski.

Magazyn jest inwestycją w pełni innowacyjną. Budynek jest niższy, by nie grzać pustej przestrzeni pod dachem, zamontowane zostały urządzenia zdmuchujące ciepłe powietrze z górnej partii magazynu, a całą powierzchnię podzielono na sterowany automatycznie system stref grzewczych. Duży nacisk położono na oszczędność energii elektrycznej, począwszy od zastosowania oświetlenia typu LED, aż po monitoring zużycia prądu.

Zakład w Lubawie zatrudnia ponad 1600 pracowników i jest jednym z największych pracodawców w województwie warmińsko-mazurskim. (PAP)

autorka: Agnieszka Libudzka

edytorka: Sonia Sobczyk