Warszawa, 13.11.2019 (ISBnews) - Movie Games prezentuje dziś za pośrednictwem platformy Steam nową grę pt. "Save The Forest", podała spółka. Premiera przewidywana jest na 2020 r.
"Podczas rozgrywki gracz wcieli się w mieszkańca pięknej okolicy zanieczyszczonej przez odwiedzających ją ludzi. Zadaniem gracza będzie oczyścić okoliczne lasy, brzegi rzeki czy okolice jeziora i jego wody. Dodatkowo gra posiadać będzie możliwość sprzedaży segregowanych odpadków, handlu znalezionymi rzeczami, urządzania własnego domu przy użyciu kupionych i znalezionych obiektów, a także rozbudowywania zasobów usprawniających prace. Oprócz zadań związanych z oczyszczaniem okolicy gracz będzie mógł m.in. naprawiać ule, budować pasieki czy chronić las przed pożarem" - czytamy w komunikacie.
Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay - producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.
(ISBnews)