Warszawa, 26.02.2019 (ISBnews) - Moonlit Games planuje przygotować i wydać w tym roku 4 gry na platformy PC, XBOX1, PS4, Switch oraz na smartfony z systemem Android i iOS: "Playerless: One Button Adventure", "Deadliest Catch: The Game", "Ignis: Duels Of Wizards" oraz "Thief Simulator: Mobile Edition", podała spółka. W marcu Moonlit Games planuje zadebiutować na rynku NewConnect.
"Rok 2019 zapowiada się dla nas ekscytująco, jeśli chodzi o kalendarz wydawnictw. W planowanych tytułach upatruję duży potencjał komercyjny. Ich sukces sprzedażowy pomoże dalej rozwijać nasz model biznesowy. Dużą rolę odegra w tym też debiut na rynku NewConnect" - powiedział CEO Moonlit Michał Gardeła, cytowany w komunikacie.
Wśród premier jest "Deadliest Catch: The Game" na PC. To symulator poławiania krabów, w którym gracze - jako kapitanowie statku - wyruszają na Morze Beringa. Premiera planowana jest na pierwszą połowę roku. "Thief Simulator: Mobile Edition" na smartfony z systemem Android i iOS to gra, gdzie głównym bohaterem jest złodziej włamujący się do domów i wykradający z nich cenne przedmioty. Gra to port istniejącego już hitu o tej samej nazwie na PC - Moonlit przygotowuje tę grę na licencji od PlayWay. Tytuł zadebiutuje w drugiej połowie roku. "Playerless: One Button Adventure" na Android, iOS, PC to przygodowa gra logiczna, osadzona w świecie innej gry. Premiera planowana jest na II kwartał 2019 roku. Kilka miesięcy później ukaże się wersja na Xbox1, PS4 oraz Nintendo Switch. "Ignis: Duels Of Wizards" na PC, XBOX1, PS4 i Nintendo Switch to gra typu multiplayer, w której gracze wcielają się w magów walczących na arenie. Premiera - II lub III kwartał 2019, podano również.
W II połowie listopada Moonlit Games informował, że zadebiutuje na rynku New Connect w połowie stycznia 2019 r.
Moonlit to polski gamingowy software house zamierzający poszerzyć swoją działalność o segment produkcji gier własnych.
(ISBnews)