"Właśnie zamykamy rundę na 1,5 mln USD, kończymy procedury formalne. Emisję w IV kw. można uznać za dokonaną. Z kolei w 2024 roku planujemy przeniesienie notowań na rynek główny GPW z ofertą publiczną" - powiedział Nowak podczas prezentacji w ramach GPW Innovation Day.

Dodał, że spółka w styczniu 2023 otworzy nowe laboratorium w Toruniu. Jednocześnie rozwija moce wdrożeniowe.

"Zakładamy podwojenie zespołu laboratoryjnego w 2023. Jeśli choć część naszych rozmów zamieni się w umowy nad prace nad konkretnymi produktami, to trend podwajania zespołu będzie kontynuowany w kolejnych latach" - dodał CCO.

Wskazał, że obecne moce produkcyjne spółki wynoszą 100 kg związków wysokiej jakości rocznie.

"Chcemy być producentem wyświetlaczy dla wielu graczy rynkowych, którzy funkcjonują na rynku obok gigantów" - wskazał Nowak.

Jako przykład podał współpracę z największym na świecie producentem zegarków w zakresie rozwoju wearables.

Noctiluca to spółka technologiczna zajmująca się rozwojem zaawansowanych związków chemicznych w obszarze fotoniki, które są wykorzystywane przez producentów wyświetlaczy oraz paneli OLED. Noctiluca opracowuje i produkuje emitery OLED trzeciej i czwartej generacji, które stanowią kluczowy element wyświetlaczy (monitory, telewizory, smartfony, urządzenia wearables czy VR). Zadebiutowała na NewConnect w kwietniu 2022 r.

(ISBnews)