Steinhoff, były właściciel francuskiej Conforamy oraz amerykańskiej Mattress Firm i główny właściclel sieci sklepów Pepco działającej w Polsce, walczy od pięciu lat o przetrwanie. Problemy zaczęły się, gdy audytorzy odmówili zatwierdzenia sprawozdań finansowych firmy, co doprowadziło do rezygnacji byłego dyrektora generalnego Markusa Jooste i dramatycznego załamania kursu akcji.

Zarzuty wobec byłego dyrektora Steinhoff International

Od tego czasu dochodzenia ujawniły liczne oszustwa księgowych, a niemiecki sąd wydał nakaz aresztowania Jooste'a.

Reklama

Markus Jooste, przegrał apelację od nakazu aresztowania wydanego przez niemiecki sąd po tym, jak nie pojawił się na rozprawie w kraju. Niemiecki sąd zamierza rozpocząć procedurę ekstradycji. O pomoc w doprowadzeniu Jooste'a przed oblicze wymiaru sprawiedliwości niemiecki sąd może zwrócić się o pomoc do Interpolu.

Steinhoff starał się utrzymać na powierzchni, sprzedając część swoich cennych aktywów i udziałów w swoich spółkach zależnych, mimo to dług spółki był coraz większy. Po pogodzeniu się z faktem, że nigdy nie będzie w stanie spłacić zadłużenia w wysokości 10,2 mld euro, zmienił taktykę i by zapobiec likwidacji, bezskutecznie szukał porozumienia z wierzycielami finansowymi.