Elon Musk poinformował na Twitterze o możliwości zakupu aut Tesli przy pomocy kryptowaluty bitcoin w USA. Taka możliwość ma być również dostępna dla osób spoza Stanów Zjednoczonych jeszcze w tym roku. Musk dodał, że Tesla będzie wykorzystywać tylko wewnętrzne, oparte o otwarte źródła oprogramowanie i żaden bitcoin, który trafi do firmy, nie zostanie zamieniony na tradycyjną walutę.

Po środowej deklaracji Muska notowania bitcoina o godzinie 9:55 czasu wschodnioamerykańskiego (Nowy Jork) wzrosły o 5,1 proc. do poziomu 57 204 dol. Z kolei akcje Tesli spadły tego dnia o 1,2 proc. do 654,4 dol.

Wsparcie Tesli dla bitcoina

W lutym tego roku Tesla ogłosiła wartą 1,5 mld dol. inwestycję w bitcoina i zapowiedziała, że chce w przyszłości akceptować kryptowalutę jako sposób płatności za swoje pojazdy. W Spowodowało to pobicie kolejnego rekordu notowań bitcona, a także wzmożenie dyskusji, czy inwestorzy długoterminowi powinni umieszczać kryptowalutę w swoim portfolio.

„Tesla oraz inne firmy pokazują, że kryptowaluty z nami zostaną, zaś ich akceptacja przez mainstream będzie rosła” – komentuje Simon Peters, analityk z platformy inwestycyjnej eToro.