Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jakie popularne samochody są najepszą odpowiedzią na problem smogu?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Przedsiębiorcy stawiają na "eco" Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego przygotowanych na podstawie informacji Centralnej Ewidencji Pojazdów w 2016 roku, przedsiębiorcy zarejestrowali w Polsce 281 tys. samochodów. To o 21,9 proc. więcej niż przed rokiem, a udział klientów biznesowych sięgnął 67,7 proc. (wzrost o 2,5 proc.). Klienci instytucjonalni coraz częściej wybierają samochody ekologiczne, głównie hybrydy. W 2016 roku zarejestrowano 9 849 modeli z takim napędem – oznacza to wzrost tego segmentu o 76,4 proc. Które z najpopularniejszych w 2016 hatchbacków kupowanych przez firmy najmniej przyczynia się do powstawania smogu? W zestawieniu znalazły się modele hybrydowe i napędzane silnikami Diesla, które są najbardziej ekologiczne wg analityków Next Green Car.
Przedsiębiorcy stawiają na "eco" Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego przygotowanych na podstawie informacji Centralnej Ewidencji Pojazdów w 2016 roku, przedsiębiorcy zarejestrowali w Polsce 281 tys. samochodów. To o 21,9 proc. więcej niż przed rokiem, a udział klientów biznesowych sięgnął 67,7 proc. (wzrost o 2,5 proc.). Klienci instytucjonalni coraz częściej wybierają samochody ekologiczne, głównie hybrydy. W 2016 roku zarejestrowano 9 849 modeli z takim napędem – oznacza to wzrost tego segmentu o 76,4 proc. Które z najpopularniejszych w 2016 hatchbacków kupowanych przez firmy najmniej przyczynia się do powstawania smogu? W zestawieniu znalazły się modele hybrydowe i napędzane silnikami Diesla, które są najbardziej ekologiczne wg analityków Next Green Car. / ShutterStock
Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza tylko w 6 proc., nie zwalnia to producentów od odpowiedzialności za wpływ produkowanych modeli na środowisko. Które z najpopularniejszych hatchbacków na rynku emitują najmniej szkodliwych substancji?
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (7)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • lllllll
  2017-01-16 00:08
  Jeżeli chodzi wyłącznie o ekologię, to należy znieść akcyzę na lpg. jeżeli chodzi o kasę to proszę nie p........ o walce z zanieczyszczonym powietrzem
  0
  zgłoś
 • pola
  2017-01-15 10:18
  warszawa ma miliony mieszkańców i nie ma obwodnicy !!!! stawiają osiedla i zamiast szerokie drogi to wąskie ścieżki jak ma następować wymiana powietrza , stare miasta już powstały zanim rozdęła sie motoryzacja a na przykłądzie warszawy widać że tylko dweloper decyduje o budowie miasta
  0
  zgłoś
 • zux
  2017-01-14 18:03
  najbardziej ekologiczne samochody to vw z podkręconym oprogramowaniem, buahahaha. Kupujmy, stosujmy, w papierach będzie się zgadzało.
  1
  zgłoś
 • az
  2017-01-14 11:31
  państwo chce przerzucić winę za zanieczyszczania na obywateli a nie na firmy dające co i cwu i energię ,zmiana samochodu to czysty zysk dla rządu vat akcyza i podatek dochodowy dilera , a frajer jest zawsze podatnik , ile węgla uzwaja elektrociepłownie one powinny zamontować KOSZTOWNE FILTRY a nie robić wodę z mózgu i namawiać na toyoty !!
  2
  zgłoś
 • Hans
  2017-01-14 10:38
  Smog jest z węgla a nie z samochodów.
  7
  zgłoś
 • Elvis
  2017-01-14 09:38
  Spieszę z wytłumaczeniem, jako że autor nie dał sensownej odpowiedzi. Jedyne skuteczne rozwiązanie to nie są hybrydy za 300 tys. zł ale auta benzynowe z instalacją LPG. Zero zanieczyszczeń, technologia bezawaryjna i popularna. Niestety, jak widać powyżej, producenci i monterzy LPG nie mają tyle pieniędzy na lobbing, co producenci samochodów.
  0
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej