Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadchodzi era myślących maszyn. Co zrobić, by wygrać z nimi na rynku pracy?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Księgowy, recepcjonista i bibliotekarz w niebezpieczeństwie
Księgowy, recepcjonista i bibliotekarz w niebezpieczeństwie / ShutterStock
Sztuczna inteligencja zmieni warunki gry w każdej gałęzi przemysłu. Co zrobić, by nie stracić pracy?
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (10)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Diuna
  2017-12-27 13:49
  Nie będziesz czynił machin na obraz i podobieństwo umysłu ludzkiego
  0
  zgłoś
 • on
  2017-12-25 21:11
  To proste - nie myśleć. Maszyna nie będzie w stanie temu sprostać :)
  1
  zgłoś
 • Odączyć z kontaktu
  2017-12-24 12:39
  Albo podać błędne dane....maszyna to tempa kupa zlomu
  1
  zgłoś
 • EK
  2017-12-23 19:12
  nie muszą być roboty myślące, to będzie zarezerwowane dla elity robotów. Automatyzacja przemysłu pójdzie szybko. Kwestia czasu, kiedy pierwsze państwo zacznie ludziom płacić, żeby nie pracowali. Zacznie się zwyczajnie depopulacja. Są dwa wyjścia humanitarna depopulacja poprzez stworzenie konsumpcyjnego dobrobytu (utopia myszy) . Można dać namiastkę życia, i zbudować "plastry miodu" . Każda komórka plastra będzie miała podłączone dwie rury zaspokajające podstawowe potrzeby do tego wentylacja i... sieć, okulary (google nad takimi pracuje i ma spore osiągnięcia) Każdy będzie mógł sobie kreować swoją "rzeczywistość" . Mózg nie odróżni a człowiek będzie mieć zajęcie i nie będzie przeszkadzać. Aż szczęśliwy wymrze naturalnie, bezpotomnie ..... Jest plan A i plan B Plan A jest realizowany, ale to potrwa trochę. Musi wymrzeć pokolenie urodzone do lat 70 i praktycznie Europejczyków nie wielu zostanie. Stworzenie dobrobytu w innych krajach trudne, długotrwałe.. Szczepionki są jedynym z współtowarzyszącym działaniem. Nie darmo w Polsce wprowadzono tyle obowiązkowych szczepionek i zmienia się zapis o epidemiach. Co się dzieje i ile może człowiek kiedy ogłoszą epidemię mieliśmy próbkę kiedy ogłoszono epidemię AFS. Policja, wojsko w tym przypadku mogą wszystko. Wyegzekwowanie przymusu szczepienia nie będzie problemem. Plan B I to Polska w nim uczestniczy, realizuje go, prowokuje. Tak system zaplanował i tak się dzieje :( . Wizyta Pani MAY, premier UK pokazuje wyraźnie kierunek w jakim zmierza Polska. Wcześniej weszliśmy w układ z USA a teraz wchodzimy w układ z jego pobratymcem GB. To pokazuje wyraźnie, że zaraz staniemy się płatnikiem brutto i nie będzie nam sie opłacało być w UE. Trzeba będzie się z nami zacząć liczyć bo sobie sami założymy unie na bazie USA. Kraje Europy Środkowej już nie są ślepopoddańcze UE , więc jest spore prawdopodobieństwo, że w takiej sytuacji przyłączą sie do tej ewentualnej unii. Inne niebezpieczeństwo, jest takie, że sytuacja w kwestii Polski i nasza postawa może stać się zarzewiem buntu. Wtedy eurokratów nic nie uratuje, w Europie jest silna opozycja antyunijna, która może w tym przypadku skorzystać z naszego poparcia i słabości eurokratów. Koryto będzie uciekać, bo w przypadku rozpadu Unii kto będzie płatnikiem rent, apanaży, wynagrodzeń tysięcy unijnych pracowników? Rozpad Unii będzie wielką tragedią. Płatnik UE zniknie i kupa ludu pójdzie na bruk, a na to się nie zgodzą. Jeżeli ten kierunek który jest aktualnie, utrzyma się, to wszyscy pójdziemy do piachu. Eurokraci będą walczyć. Są silni finansowo i przygotowani na ewentualne starcie , mają swoje bojówki i swoich ludzi w wojsku , policji i siłach specjalnych, że na 100% aksamitnej rewolucji nie będzie. A ustawa 1066 aktualna. I to my , Polska, właśnie zrealizujemy jeden z głównych postulatów NWO, czyli ograniczymy ludność na świecie.
  1
  zgłoś
 • jjj
  2017-12-22 11:39
  Jaki jest cel postępu technicznego dla ludzkości? 70 lat temu futurolodzy przewidywali że teraz będziemy pracować max. 4 godz. dziennie, zamiast 12 jak w XIXw. I co? Zastraszone i ogłupione społeczeństwo domaga się min. 8 godz. pracy dziennie, żeby spłacać kredyty lub kupować rzeczy niepotrzebne.
  0
  zgłoś
 • jacek
  2017-12-17 17:36
  sztuczna inteligencja to fakt i koniec. Trzeba zmienić sporo w podejściu do tego tematu, np. opodatkowanie SI w przypadku "eliminacji" stanowiska pracy przeznaczonego dla człowieka.
  0
  zgłoś
 • MaTT
  2017-12-17 00:48
  Skoro w tak (teoretycznie) prostej dziedzinie jak kolej, nadal dochodzi do zderzeń pociągów, to o czym my tu w ogóle rozmawiamy? Uwierzę w ten postęp jeśli zobaczę, że maszyniści i kolesie od podnoszenia szlabanów masowo są zwalniani z pracy. A o autonomicznych ciężarówkach pogadamy parę lat później...
  2
  zgłoś
 • nasza Europa
  2017-12-16 22:56
  Najtrudniej będzie zrobotyzować zwykłą pomoc domową taką, która zrobi zakupy ugotuje obiad, umyje okna, odkurzy, zrobi i powiesi pranie i tak dalej, nawet trochę nie zbliżają się do tego.
  2
  zgłoś
 • belzebubu
  2017-12-16 15:28
  Już widzę jak komputer-kierowca pospiesza panie w biurze i wózkowych, tak samo szukanie firm krzaków i cofanie pod ciekawe podjazdy, czy jazda w trudnym terenie i w trudnych warunkach. Obecnie firmy motoryzacyjne zmagają się z ogromną liczbą usterek w systemach bezpieczeństwa np. wykrywanie kolizji w dafach, wykrywanie pasów na jezdni. Jeżeli nie potrafią zaprojektować nowinek technicznych w pojazdach teraz, to o czym tu w ogóle rozmawiać ? Kierowca to zawód nie do zastąpienia! Jedynie do specjalnie przystosowanych torów-jezdni można zastosować komputer lub sterowanie zdalne, a to są koszty przewyższające wrzucenie tira na zwykły pociąg!
  4
  zgłoś
 • Tarjei
  2017-12-16 14:07
  Oczywiście, przekwalifikujemy miliony kasjerek, kierowców, robotników, maklerów, tele-marketerów itp. na specjalistów od robotyki i analizy danych :) Czy ktoś w ogóle w te bujdy wierzy? Zresztą ile tych specjalistów będzie potrzebnych ? Może miliard? :D Coś mi to pachnie wciskaniem kitu :)
  1
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej