Reklama

Reklama

Reklama

Oto 10 najbardziej spektakularnie nietrafionych inwestycji w historii

19 sierpnia 2013, 06:29
2. Hughes H-4 Hercules, czyli Latający Tartak. W 1924 roku rząd USA zlecił wykonanie ogromnej łodzi latającej, która miałaby rozwiązać problem niemieckich ataków na amerykańskie konwoje przemierzające Atlantyk. Zaprojektowali ją Henry Kaiser i Howard Hughes. Samolot miał być olbrzymi, ale z powodu deficytu metali należało go zbudować z drewna. Konstrukcja przedłużała się tak bardzo, że w jej czasie zdążyła się skończyć wojna. Hughes chciał jednak kontynuować pracę, a w 1947 roku udało mu się odbyć lot próbny. Był to jednak jedyny raz, kiedy maszyna oderwała się od ziemi. Dzieło życia Hughesa pozostało eksponatem, ale do dziś nie powstał samolot o większej rozpiętości skrzydeł. Na podstawie tej historii powstał film „Aviator” Martina Scorsese.
2. Hughes H-4 Hercules, czyli Latający Tartak. W 1924 roku rząd USA zlecił wykonanie ogromnej łodzi latającej, która miałaby rozwiązać problem niemieckich ataków na amerykańskie konwoje przemierzające Atlantyk. Zaprojektowali ją Henry Kaiser i Howard Hughes. Samolot miał być olbrzymi, ale z powodu deficytu metali należało go zbudować z drewna. Konstrukcja przedłużała się tak bardzo, że w jej czasie zdążyła się skończyć wojna. Hughes chciał jednak kontynuować pracę, a w 1947 roku udało mu się odbyć lot próbny. Był to jednak jedyny raz, kiedy maszyna oderwała się od ziemi. Dzieło życia Hughesa pozostało eksponatem, ale do dziś nie powstał samolot o większej rozpiętości skrzydeł. Na podstawie tej historii powstał film „Aviator” Martina Scorsese. / Domena Publiczna
Wielkie projekty to wielkie ryzyko, ale bez ryzyka nie ma ponoć zabawy. Oto 10 przypadków, w których zabawy nie było lub zostało po niej tylko liche wspomnienie. Choć może nie każda z tych inwestycji to zupełna porażka, wszystkie są co najmniej wątpliwe.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Powiązane

Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak