Mieliby oni zająć miejsce dotychczasowych udziałowców finansowych, którzy wyrazili zainteresowanie wyjściem ze swojej inwestycji, poinformował wiceprezes Karol Wilczko. 

"Zarząd został poproszony przez grupę akcjonariuszy, mających znaczący pakiet akcji, o wsparcie w prowadzeniu rozmów mających na celu wyłonienie inwestora, który mógłby nabyć ich akcje, a w konsekwencji stać się partnerem strategicznym spółki.  Członkowie zarządu spółki, którzy są jednocześnie jej założycielami i twórcami planują dalej uczestniczyć w zarządzaniu i rozwoju spółki oraz aktywnie współpracować z nowym inwestorem" - powiedział Wilczko, cytowany w komunikacie.

W związku z zainteresowaniem ze strony podmiotów rekomendowanych przez profesjonalnego doradcę (oferujących wstępnie możliwość wejścia do akcjonariatu spółki – w drodze transakcji nabycia akcji - w miejsce dotychczasowych akcjonariuszy posiadających znaczne pakiety akcji – fundusz Talnet oraz osoby związane z firmą FIDEA), Comperia.pl S.A. podjęła 6 lipca decyzję o przystąpieniu do negocjacji z tymi podmiotami, angażując się tym samym w proces służący pozyskaniu inwestora mającego pełnić rolę partnera strategicznego spółki, który miałby wspierać jej dalszy rozwój.

"W ostatnich latach potwierdziliśmy, że potrafimy dynamicznie się rozwijać, tworząc jednocześnie unikalny model biznesowy. Zależy nam na tym, aby ewentualny nowy akcjonariusz spółki pomógł w dalszym konsolidowaniu rynku e-commerce oraz szybszym zwiększaniu skali i zakresu działania Comperia.pl S.A. Już teraz mamy na to środki, które pozyskaliśmy z emisji akcji towarzyszącej przejściu spółki na główny parkiet GPW" - podkreślił wiceprezes.

Dodał, że obecnie Comperia.pl jest podmiotem, który może stać się platformą konsolidującą, dlatego spółka jest - w ocenie zarządu - atrakcyjna nie tylko dla branżowego partnera strategicznego dysponującego know-how i własną, komplementarną bazą klientów, ale także dla dużych funduszy private equity.

Comperia.pl S.A. jest pierwszą w Polsce porównywarką produktów finansowych, twórcą tej kategorii w polskim Internecie. Obecnie należy do najczęściej odwiedzanych witryn internetowych w kraju w tematyce porównywania produktów finansowych, ubezpieczeń oraz usług GSM. Według danych Google Analytics serwisy Grupy Comperia.pl odwiedza co miesiąc ponad 1,5 miliona internautów.

W skład Grupy Comperia, oprócz porównywarki finansowej Comperia.pl, wchodzi największy portal telekomunikacyjny Telepolis.pl, a także wyszukiwarka oddziałów i bankomatów Banki.pl, portal poświęcony kredytom hipotecznym eHipoteka.com, serwis motoryzacyjny Autoa.pl, portal Kontoteka.pl oraz ComperiaLead, czyli rozbudowany program partnerski, a także ComperiaAnalytics – baza danych o produktach bankowych od 2010 roku.

Akcje Comperia.pl S.A. od marca 2014 roku są notowane na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych.