Firma z Korei Płd. planuje zainwestować około 17 mld dolarów w swój Project Silicon Silver oraz stworzyć około 1800 miejsc pracy w ciągu pierwszych dziesięciu lat – wynika ze studium wpływu gospodarczego inwestycji przygotowanego przez lokalnego konsultanta. Około 5,1 mld dol. z tej kwoty zostałoby przeznaczone na budowę obiektów i ulepszenia nieruchomości, a 9,9 mld do. na maszyny i wyposażenie.

Samsung bierze pod uwagę alternatywne lokalizacje w Arizonie, Nowym Jorku oraz Korei Płd.

„Samsung Austin Semiconductor chciałby nadal inwestować w mieście i stanie ze względu na silne powiązania z lokalną społecznością i udane ostatnie 25 lat produkcji w Teksasie” - czytamy w opracowaniu firmy.

Reklama

Administracja Joe Bidena podkreślała w pierwszych tygodniach urzędowania znaczenie zaawansowanych technologii, w tym półprzewodników, sztucznej inteligencji i sieci nowej generacji. Prezydent zlecił przeprowadzenie przeglądu globalnego łańcucha dostaw mikroczipów, a także akumulatorów o dużej pojemności, farmaceutyków oraz kluczowych minerałów i materiałów strategicznych, takich jak metale ziem rzadkich.