Kiedy i gdzie rusza Marsz Niepodległości 2023?

Marsz Niepodległości wyruszy 11 listopada 2023 roku o godzinie 14:00. Uczestnicy zgromadzą się na Rondzie im. Romana Dmowskiego, aby wspólnie uczcić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Start marszu zostanie poprzedzony odśpiewaniem hymnu narodowego i okolicznościowymi przemówieniami.

Reklama

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy przejdą trasą, która prowadzić będzie przez centralne ulice miasta. Marsz podąża Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego oraz ulicą Wał Miedzeszyński, by następnie skierować się w stronę błoni Stadionu Narodowego na ulicy Siwca.

Zakończenie marszu planowane jest około godziny 16:30 na błoniach Stadionu Narodowego, gdzie odbędą się kolejne przemówienia.

Organizatorzy zapowiadają także imprezy towarzyszące, które potrwają do późnych godzin wieczornych.

ikona lupy />
Marsz Niepodległości [MAPA] / Inne

33. Bieg Niepodległości

Tego samego dnia odbędzie się 33. Bieg Niepodległości na 10 km. Zapisy są otwarte do dnia poprzedzającego wydarzenie, a start głównego biegu odbędzie się o godzinie 11:11.

Marsz Niepodległości 2023 - utrudnienia w ruchu

W związku z uroczystością należy spodziewać się tymczasowych zmian w organizacji ruchu w centrum Warszawy. W godzinach od 10:00 do 20:00 możliwe są czasowe zamknięcia niektórych arterii miasta.

Również Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w kursowaniu środków publicznego transportu, dlatego rekomendowane jest śledzenie aktualnych komunikatów w dniu świątecznym.