Aby wdrożyć nowy program nauczania psycholodzy i pedagodzy pracujący w ministerstwie przedstawią odpowiednie do wieku programy edukacyjne - poinformował izraelski portal Ynetnews.

Wedle planu, uczniowie 6, 8 i 11 klasy będą mieli co najmniej 10 lekcji edukacji seksualnej w roku; reszta klas - co najmniej 3.

Uczniowie klas pierwszych będą uczyć się o rozwoju ciała, przestrzeni osobistej i szacunku dla swoich własnych ciał, jak i dla ciał rówieśników - wymienił Ynetnews. Drugoklasiści będą uczęszczać na lekcje dotyczące poczucia własnej wartości, bezpieczeństwa i tego, czym jest odpowiedni, a czym niewłaściwy kontakt.

W szóstej klasie tematem nauki będzie rozwój seksualny i fizyczny, oraz sposób jego wyrażania u dziewcząt i chłopców, różnice między chłopcami a dziewczętami w rozwoju fizjologicznym i emocjonalnym. Zostaną omówione stereotypy seksualne i wpływ świata zewnętrznego na samoocenę. Ósmoklasiści będą rozmawiali o miłości i małżeństwie oraz o takich tematach jak "porno to nie miłość" i "związki".

Na lekcjach edukacji seksualnej wśród nastolatków mają zostać poruszone także takie tematy jak "powiedz nie molestowaniu seksualnemu" czy "stosunek płciowy - pozycje, myśli i świadomość". (PAP)

kjm/ tebe/