Motoforsal/Motobiznes

02.01.2019, 16:27

Co trzecie auto kupowane w Norwegii ma elektryczny napęd

Prawie jedną trzecią (31,2 proc.) nowych samochodów sprzedanych w Norwegii w 2018 roku stanowiły pojazdy z napędem elektrycznym - poinformowała w środę niezależna Norweska Federacja Drogowa. Norwegia jest pod tym względem niekwestionowanym liderem na świecie.

14.12.2018, 09:36

Idealne auto dla piłkarza [MOTOFELIETON]

Jedni za najważniejsze wydarzenie mijającego tygodnia uznają głosowanie w brytyjskim parlamencie nad wotum zaufania dla Pani Teresy, inni zablokowanie autostrady A2 przez protest rolników, a jeszcze inni fakt, że polscy Beckhamowie, czyli Radzio i Małgosia Majdanowie, ubrali choinkę. Moim zdaniem absolutnym hitem była wiadomość, że NC+ i TVP zapłaciły pół miliarda złotych za prawa do transmisji meczów Ekstraklasy. 500 baniek za to, żeby ludzie mogli się gapić, jak 22 spoconych gości przez 90 minut biega za nadmuchanym świńskim żołądkiem. Nic z tego nie rozumiem…

19.10.2018, 06:50

Elektryczne auta są ekologiczne? Badania mówią co innego


Przejście na transport elektryczny nie wystarczy, aby skutecznie walczyć z ociepleniem klimatu. W ciągu najbliższych kilku lat pod maskami milionów "czystych" ekologicznie samochodów elektrycznych, które będą jeździć po drogach całego świata, nadal będą montowane „brudne” baterie.

06.10.2018, 11:03

Koncerny motoryzacyjne z USA nie mogą wygrać wojny handlowej

Trump broni amerykańskiej motoryzacji. Problem polega na tym, że nie ma już „amerykańskich” samochodów. Wszystkie auta produkowane i sprzedawane w USA wykorzystują części dostarczane z wielu części świata, na przykład z Tajlandii.

04.10.2018, 11:39

Nowości z Paris Motor Show 2018. Oto najciekawsze modele aut [ZDJĘCIA]

Dziś rozpoczyna się jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Europie - Paris Motor Show 2018. Paryski salon samochodowy odbywa się co dwa lata. W tym roku na targach zabraknie jednak kliku dużych producentów. Nieobecni to: Bentley, Ford, Opel, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Volvo i Volkswagen. Mimo to jest co oglądać.a

03.10.2018, 15:26

Robotaxi od Renault. Tak wygląda taksówka przyszłości [ZDJĘCIA]

Podczas salonu samochodowego w Paryżu francuski producent samochodów Renault zaprezentował koncepcyjny model robota-taksówki w wersji premium. Wizja koncernu zakłada, że autonomiczna taksówka będzie w przyszłości wysyłana przez hotele lub linie lotnicze do klientów.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>