Trzy podmioty zostały zakwalifikowane do II etapu postępowania na zagospodarowanie Dworca Gdańskiego w Warszawie, podały PKP S.A. w komunikacie.

Termin na złożenie wiążących ofert przez wybrane firmy upływa 18 listopada 2013 r.

"Trzy firmy przeszły do II etapu w postępowaniu na zagospodarowanie Dworca Gdańskiego. Spośród sześciu przedsiębiorstw, wybrano następujące:

Reklama

1. Ghelamco GP 6 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością HQ Spółka komandytowo-akcyjna;

2. Konsorcjum: Immobel Poland Sp. z o.o. i Immobel S.A;

3. Konsorcjum: Ymma Holding B.V., Penta Investments Sp. z o.o. i Penta Investments Limited" - czytamy w komunikacie.

PKP informuje, że przy wyborze potencjalnych inwestorów ocenie podlegało przede wszystkim doświadczenie firm w realizacji podobnych projektów. Istotne były również gwarancje dotyczące terminów oraz opłacalności wykonania projektu zgodnie z założoną koncepcją biznesową. Duże znaczenie odgrywał również aspekt biznesowy oraz zaproponowany sposób obsługi podróżnych wraz z rozwiązaniem połączenia z istniejącą komunikacją publiczną.

"To już kolejny projekt realizowany przez PKP we współpracy z deweloperem. Dotychczasowe doświadczenia są bardzo dobre i pokazują, że ten model jak najbardziej sprawdza się w przypadku naszej spółki" – powiedział dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP S.A. Jarosław Bator, cytowany w komunikacie.

Realizacją inwestycji zainteresowane były również spółki Marvipol, Echo Investment i HB Reavis, których oferty odrzucono.

Łączny koszt nowej Warszawy Gdańskiej może sięgnąć 1 mld zł.