Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jakie miasta mógłby kupić sobie Mark Zuckerberg?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Mark Zuckerberg Twórca Facebooka mógłby sobie pozwolić na wykupienie 139124 domów i mieszkań w Saint Paul. Na stolicę stanu Minnesota Zuckerberg wydałby wtedy większość swojego, szacowanego na 27,7 mld dol., majątku - dokładnie 26,8 mld dol. Zuckerberg uczęszczał jako student na Uniwersytet Harvarda w Cambridge. Był członkiem bractwa Alpha Epsilon Pi. Na Harvardzie Zuckerberg kontynuował swoje wcześniejsze projekty, m.in.: - coursematch – najwcześniejszy projekt, pozwalający studentom widzieć listę pozostałych studentów zapisanych na ten sam rok; - cacemash.com – harvardzka strona typu rating site, która pozwalała na ocenę zamieszczonych na niej zdjęć użytkowników; istniała ona online jedynie cztery godziny, po czym administracja uniwersytecka zablokowała Zuckerbergowi dostęp do internetu. Jako student Uniwersytetu Harvarda w 2004 roku Zuckerberg stworzył wraz z grupą studentów serwis społecznościowy on-line TheFacebook (później Facebook), w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą odszukiwać i kontynuować dawne znajomości oraz dzielić się wiadomościami i zdjęciami.
Mark Zuckerberg Twórca Facebooka mógłby sobie pozwolić na wykupienie 139124 domów i mieszkań w Saint Paul. Na stolicę stanu Minnesota Zuckerberg wydałby wtedy większość swojego, szacowanego na 27,7 mld dol., majątku - dokładnie 26,8 mld dol. Zuckerberg uczęszczał jako student na Uniwersytet Harvarda w Cambridge. Był członkiem bractwa Alpha Epsilon Pi. Na Harvardzie Zuckerberg kontynuował swoje wcześniejsze projekty, m.in.: - coursematch – najwcześniejszy projekt, pozwalający studentom widzieć listę pozostałych studentów zapisanych na ten sam rok; - cacemash.com – harvardzka strona typu rating site, która pozwalała na ocenę zamieszczonych na niej zdjęć użytkowników; istniała ona online jedynie cztery godziny, po czym administracja uniwersytecka zablokowała Zuckerbergowi dostęp do internetu. Jako student Uniwersytetu Harvarda w 2004 roku Zuckerberg stworzył wraz z grupą studentów serwis społecznościowy on-line TheFacebook (później Facebook), w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą odszukiwać i kontynuować dawne znajomości oraz dzielić się wiadomościami i zdjęciami. / Bloomberg / David Paul Morris
Amerykańska agencja nieruchomości Redfin zestawiła majątki miliarderów, którzy trafili do rankingu magazynu "Forbes" klasyfikującego najbogatszych ludzi świata, z szacunkowymi cenami mieszkań w różnych miastach USA. Pod uwagę wzięto wszystkie transakcje sprzedaży z portalu MLS zrealizowane pomiędzy kwietniem 2013 roku a kwietniem 2014 roku - i potraktowano je jako próbę reprezentatywną dla całego kraju (pod uwagę były brane tylko nieruchomości niekomercyjne). Z analizy Redfin wynika, że trzydzieści najbogatszych osób w USA, których łączny majątek wynosi 582 mld dol., mogłoby kupić 6 proc. (co trzynaste) z wszystkich mieszkań i domów w całych Stanach. Zobacz, jakie miasta mogliby praktycznie w całości wykupić amerykańscy miliarderzy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • wjw
  2014-06-14 15:10
  No, chyba, że ma jak ZUS na koncie głównie wirtualne środki. Obawiam się, że ten majątek Zuckerberga jest w większości wirtualny. Ciekawe kiedy się to cudo wysypie.
  A u nas nawet instytucje rządowe walą do Facebook`a jak w dym. Zaczyna to już pachnieć lekką paranoją.
  0
  zgłoś
 • ab17pl
  2014-06-13 16:18
  Akurat tytułowy Zuckerberg nie jest najlepszym przykładam może co najwyżej nośnym medialnie, firmowanie tym nazwiskiem zestawienia najbogatszych może doprowadzić do domniemania że pozostali także są złodziejami.
  W latach2003/2004 w USA działała firma Pilawa Facebook & Twitter która prowadziła portal internetowy "facobook" identyczny jak ten Zuckerberga. Dość szybko portal i firma zostały zaatakowane, zanim musiały zakończyć działalność Zuckerberg uruchomił kopię strony facebook pod nazwą The facebook. Za podawanie nieprawdy odnośnie genezy portalu facebook i związanych z nim praw autorskich (w tym nazwy handlowej) w prospekcie emisyjnym podczas pierwszej próby emisji akcji Zukerberg został ukarany przez Federalną Komisję Nadzoru.
  W USA jest tak że jak że jak się już ma pieniądze to każdą legendę na pochodzenie swojej firmy można uwiarygodnić.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej