J.P. Morgan, globalna firma świadcząca usługi finansowe, otworzy swoje centrum korporacyjne w warszawskim Atrium Garden - poinformowała firma doradcza z rynku nieruchomości JLL we wtorkowym komunikacie. Dodano, że pracę znajdzie tam ok. 2,5 tys. osób.

Jak czytamy, J.P. Morgan dysponuje aktywami o wartości 2,6 bln dolarów. W Atrium Garden firma wynajęła 15,5 tys. metrów kw. powierzchni.

Podano, że biurowiec Atrium Garden należy do funduszu Deka Immobilien.

Otwarcie w Warszawie centrum korporacyjnego największej instytucji finansowej na świecie ogłosili we wrześniu na wspólnej konferencji wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz Steve Cohen, dyrektor zarządzający, szef centrum korporacyjnego J.P. Morgan w Warszawie.

"Inwestycja J.P. Morgan to jeden z najważniejszych projektów w branży finansowej i potwierdzenie, że Polska odnosi znaczące sukcesy w zdobywaniu inwestycji o globalnym znaczeniu i przyciąganiu wartościowych miejsc pracy. Cieszę się, że to w Polsce powstaje centrum, działające na styku sektora finansowego i nowych technologii, które przyczyni się do zatrzymania w naszym kraju wysoko wyspecjalizowanych pracowników. To efekt ciężkiej pracy wielu osób, również naszych intensywnych spotkań z inwestorami w Londynie czy w Nowym Jorku" – mówił wówczas cytowany w komunikacie resortu rozwoju wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Steve Cohen dodał, że J.P. Morgan działa w ponad 100 krajach na świecie, a jego centra technologiczne i operacyjne zarządzane są w modelu 24 h na dobę, 365 dni w roku. "Polska posiada wysoko wykwalifikowaną i technologicznie zorientowaną kadrę pracowniczą o szerokich horyzontach oraz infrastrukturę ekonomiczną, która jest idealna dla naszej firmy” - powiedział.

Jak podkreślił, w Warszawie zostanie zatrudnionych ponad 3000 pracowników w następnych trzech latach.

"J.P. Morgan jest globalną instytucją finansową z siedzibą w Nowym Jorku. Swoje biura ma w ponad 100 krajach, prowadząc działalność w ramach pięciu głównych sektorów: Consumer & Community Banking, Corporate & Investment Bank, Commercial Banking, Asset Management oraz Corporate. Głównymi klientami są inwestorzy indywidualni oraz instytucjonalni, m.in. państwowe fundusze majątkowe, firmy ubezpieczeniowe, pracownicze programy emerytalne, prywatni inwestorzy" - poinformował resort rozwoju.

>>> Czytaj też: Godusławski: Nie fetyszyzujmy JP Morgan