"Przedmiotem umowy jest wykonanie usługi transportu kolejowego węgla na potrzeby Tauron Wydobycie w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2019 r. Planowana do przewozu masa węgla z kopalń Tauron Wydobycie w okresie obowiązywania umowy wyniesie ok. 10,99 mln ton" - czytamy w komunikacie.

"Zawarcie przedmiotowej umowy stanowi element realizacji założeń biznesowych spółki i świadczy o rosnącym zapotrzebowaniu na usługi świadczone przez PKP Cargo, a tym samym potwierdza rosnącą pozycję spółki na rynku" - podsumowano.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (47,8% udziału w rynku według masy i 55,9%% według pracy przewozowej w 2015 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. 

>>> Czytaj też: Polsko-ukraińskie starcie o hub gazowy. Możemy być skazani na gaz z Niemczech lub Czech