Nowy rozkład lotów w Modlinie wzbogaci się o 26 nowych wylotów tygodniowo, poinformowała dzisiaj Magdalena Bojarska z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Od tego sezonu z podwarszawskiego lotniska będzie można polecieć do Grenoble z liniami Wizz Air oraz do Eindhoven, Bristolu, Glasgow, Liverpoolu, East Midlands, Paryża-Beauvais, Frankfurtu-Hahn, Cork z liniami Ryanair.

W zimie wzrośnie też częstotliwość połączeń na dotychczasowych kierunkach takich jak Londyn, Sztokholm, Oslo i Barcelona. W sumie obaj przewoźnicy (Wizz Air i Ryanair) oferują aż 173 połączenia tygodniowo z lotniska WMI.

4 nowe kierunki z Modlina

Kierunki takie jak Bristol, East Midlands i Frankfurt Hahn są zupełnie nowe w ofercie irlandzkich linii lotniczych. Wizz Air z kolei uruchomił połączenia do Grenoble, położonego we Francji, ponieważ miasto znajduje się w pobliżu licznych kurortów narciarskich.

Ryanair w sezonie zimowym uruchomi jeszcze połączenia do Liverpoolu, Eindhoven, Paryża-Beauvais, Prestwick i Cork. Na tych trasach lata już z Modlina Wizz Air.

Lotnisko Warszawa/Modlin oferuje pasażerom przewozy do 24 miast i 27 portów lotniczych w 11 państwach Europy. Zostało otwarte latem tego roku.