W niedzielę 8 grudnia sklepy będą ZAMKNIĘTE. Kolejna handlowa niedziela przypadnie dopiero 15 grudnia.

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedziele, która weszła w życie 1 marca 2018 roku, w całym 2019 roku przypada 15 niedziel handlowych. Zakupy w niedzielę można zrobić tylko raz w miesiącu - w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkiem jest Boże Narodzenie i Wielkanoc - zakupy będzie można wtedy zrobić w dwie kolejne niedziele poprzedzające święta.

KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH W PDF DO POBRANIA TUTAJ:

Zasady będą jeszcze bardziej rygorystyczne od 2020 roku. Zakaz handlu w niedziele nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

Poniżej znajdziesz kalendarz niedziel handlowych 2019, który możesz zintegrować ze swoim kalendarzem Google lub iCal:

>>> POBIERZ KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH 2019 - KALENDARZ GOOGLE

>>> POBIERZ KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH 2019 - ICAL

Od zakazu handlu w niedziele obowiązują wyjątki. Nie podlegają pod niego on m.in. cukiernie i kawiarnie, stacje paliw, kwiaciarnie czy sklepy z prasą. Pełną listę sklepów, które są otwarte w niedziele znajdziesz TUTAJ.

Złamanie zakazu handlu i otwarcie sklepu w niedziele grozi karą od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a jeśli zakaz ten jest łamany notorycznie - nawet kara ograniczenia wolności.

>>> POLECAMY: Niedziele handlowe 2020. Kiedy nie obowiązuje zakaz handlu w niedziele?