Ebay został skazany przez paryski sąd na karę grzywny w wysokości 1,7 miliona euro za nielegalną sprzedaż luksusowych perfum Louis Vuitton. Jest to już drugi proces sądowy wygrany przez LV, dotyczący stosowania nielegalnych praktyk. W pierwszym, internetowy sklep musiał zapłacić 40 milionów dolarów za handel niezgodny z prawem.

W czerwcu 2008 roku ekskluzywna firma podała do sądu Ebaya za umieszczone na jego francuskich stronach ofert zakupu luksusowych perfum, sygnowanych znakiem LV, jednak fałszywych. Producent najwyżej jakości kosmetyków i ubrań reguluje bowiem sprzedaż swoich produktów na obszarach poszczególnych krajów za pomocą tzw. dystrybucji selektywnej. Polega ona na tym, że jedynie autoryzowani dilerzy mają prawo handlować towarami danej firmy. Według LV, konsumenci przed dokonaniem zakupu muszą mieć możliwość dotknięcia i powąchania danego produktu, a kupując perfumy w Internecie tracą do tego okazję.

Firma obawia się, że na skutek sprzedaży online może ucierpieć promowany przez nią wizerunek eksluzywnego producentra wyrobów najwyżej klasy. Jest to dzisiaj dość niepopularne stanowisko, biorąc pod uwagę, iż inni producenci dóbr luksusowych, w coraz większym stopniu opierają swój handel właśnie na zakupach internetowych, licząc, że właśnie ten rodzaj sprzedaży przyniesie im największe dochody.