Jak podaje agencja Bloomberg, Hero Honda Motors chce podbić afrykański rynek motorów. Firma w ciągu 6 najbliższych miesięcy ma podjąć decyzję dotyczącą budowy nowej fabryki. Dzięki jej uruchomieniu ilość produkowanych dziennie motorów może wzrosnąć o 2 tysięcy sztuk, co pozwoli producentowi na rozpoczęcie sprzedaży w Afryce.

Jak mówi dyrektor zarządzający spółki Kant Munjal, jeszcze w tym roku firma ma porozumieć się ze swoimi partnerami w sprawie rozpoczęcia handlu w Afryce na szeroką skalę. Jeśli pomysł podbicia afrykańskich wiosek spotka się z aprobatą wspólników, koncern wybuduje w Indiach swoją czwartą fabrykę. Tym razem jednak nie będzie ona nastawiona na produkcję pojazdów na azjatyckie drogi, lecz afrykańskie stepy.

Jedna ze spółek japońskiego koncernu Hondy - Hero Honda Motors to obecnie jeden z czołowych wytwórców motorów i skuterów na świecie. Firma koncentruje swoją działalność przede wszystkim w Indiach, w których popyt na produkowane przez nią środki transportu jest bardzo duży. Na skutek ulg podatkowych na motory oraz lepszego stanu infrastruktury drogowej w Indiach, sprzedaż pojazdów należących do Hero Honda wzrosła w ciagu 11 miesięcy o 24 proc. Przede wszystkim motory Hondy kupują mieszkańcy azjatyckich wiosek, których nie stać na kupno innego środka transportu. Szefostwo firmy ma nadzieję, że afrykański rynek okaże się równie chłonny jak kraju z południowej Azji.