Budżet najbogatszego klubu w Rosji na 2010 rok opiewa na sumę 99 milionów dolarów. W kwestiach pieniężnych Zenit, sponsorowany przez Gazprom, ma znaczną przewagę nad konkurentami. Drugi w rankingu Finansa klub, Spartak Moskwa, którego właścicielem jest Lukoil, posiada budżet szacowany na 65 mln dol. Kolejne miejsce zajmuje Dynamo Moskwa (64,7 mln dol), sponsorowany przez VTB Group i Metalloinvest.

Magazyn Finans szacował finanse klubów na podstawie publicznych informacji i danych przekazanych przez kierownictwo klubów. Okazuje się, że recesja w Rosji dotknęła także piłkę nożną, zmuszając sponsorów do zmniejszenia finansowego wsparcia. Z ośmiu najbogatszych drużyn tylko jedna, CSKA Moskwa, zwiększyła swój budżet w stosunku do ubiegłego roku.

W sporcie jednak nie zawsze wygrywają pieniądze. Zwycięzca rosyjskiej Premier Ligi z 2008 i 2009 roku, Rubin Kazań, został przez Finans sklasyfikowany na 6 miejscu z budżetem w wysokości 55 mln dol. Klub sponsorują głównie firmy z bogatego w ropę rejonu Tatarstan.