Indeks WIG 20 na otwarciu wzrósł o 0,28 proc. i wyniósł 2259,60 pkt. WIG wzrósł na otwarciu o 0,07 proc. do poziomu 41628,09 pkt.

Brytyjski indeks FTSE 100 po otwarciu notowań spadł o 0,22 proc. i wyniósł 5.763,22 pkt. Po otwarciu francuski indeks CAC 40 wzrósł o 0,05 proc. i wyniósł 3.433,42 pkt. Po otwarciu notowań niemiecki indeks DAX spadł o 0,05 proc. i wyniósł 7.002,03 pkt. Indeks węgierskiej giełdy BUX po otwarciu sesji wzrósł o 0,33 proc. i wyniósł 17.442,26 pkt.

Indeks Nikkei 225 wzrósł na zamknięciu o 0,4 proc. i wyniósł 9.069,81 pkt. Chiński Shanghai Composite Index na zamknięciu spadł o 1,0 proc. i wyniósł 2.053,24 pkt.

„Poranne nastroje na rynkach są z minimalnym wskazaniem na byki. Japoński Nikkei225 zyskał 0,4 proc. Podobnej skali wzrosty notują kontrakty na DAX i S&P500. Średnioterminowo wsparciem na WIG20 pozostaje poziom 2250 pkt. Opór stanowi próg 2300 pkt" – wskazuje Krzysztof Pado z BDM.

Dodał, że przed sesją wyniki za 2Q'12 opublikowały PGE (na poziomie EBIT zgodne z konsensusem), Bogdanka (słabiej od konsensusu) oraz PZU (wynik netto lepszy od prognoz rynkowych). Z

danych makro poznamy dziś zrewidowane informacje o PKB za 2Q'12 w USA (prognoza +1,7 proc.). Wieczorem opublikowana zostanie Beżowa Księga o stanie gospodarki za Atlantykiem.

„Wtorkowa sesja, poza odcięciem dywidendy od kursu akcji PZU, nie wniosła wiele nowego do obrazu rynku. Dzień zakończyliśmy na poziomie 2253,3 pkt (-1,0 proc.). Na Wall Street zmiany były kosmetyczne. S&P500 stracił 0,1%, natomiast Nasdaq Comp zyskał 0,1 proc.. Być może zbliżając się większą zmienność na rynku sygnalizuje indeks VIX, który wzrósł w ostatnich dniach z poziomu poniżej 14 pkt do ponad 16 pkt" – sugeruje Pado.

INDEKSY W AZJI - 29.08.2012
IndeksKurs (pkt)zm. pkt.zmiana
TOPIX INDEX (TOKYO)750,033,730,5%
NIKKEI 2259069,8136,520,4%
HANG SENG19788,51-23,29-0,12%
SHANGHAI SE COMPOSITE2053,24-19,92-0,96%
SHENZHEN SE COMPOSITE851,14-4,95-0,58%
TAIWAN TAIEX7391,1529,210,4%
KOSPI1928,5412,210,64%
S&P/ASX 2004356,44-2,93-0,07%
MSCI ASIA APEX 50794,863,320,42%