Deficyt budżetowy państw strefy euro spadł w III kw. 2013 r.

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
3 lutego 2014, 11:21
Gospodarka strefy euro wychodzi z dołka. Deficyt budżetowy spadł w trzecim kwartale 2013 roku do najniższego poziomu od ponad pięciu lat.

Deficyt budżetowy państw strefy euro wyniósł w trzecim kwartale 2013 r. 3,1 proc. PKB.

To trzeci kolejny kwartał spadku deficytu. Z danych Eurostatu wynika, że w II kwartale wynosił on 3,3 procent PKB, a w pierwszym - 3,4. Obecny poziom jest najniższy od ponad 5 lat. Możliwe zatem, że strefa euro odbije się po największym kryzysie od wprowadzenia tej waluty w 1999 roku.

Dopiero w najbliższych miesiącach okaże się, jak na strefę euro wpłynie jej poszerzenie - od stycznia tego roku europejską walutą płacą mieszkańcy Łotwy. Obecnie do eurolandu należy 18 z 28 państw Unii.

>>> Czytaj również: Łotwę już zalewają fałszywe banknoty euro

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj