Wszystkie doniesienia o chorobie Władimira Putina odrzuca jego rzecznik Dmitrij Pieskow. Jednak naciskany przez dziennikarzy, kiedy prezydent wreszcie pojawi się publicznie, nie jest wstanie udzielić precyzyjnej odpowiedzi.

Tymczasem były doradca Putina, a obecnie jego zagorzały przeciwnik Andriej Iłłarionow jest przekonany, że w Moskwie zawiązany został „spisek generałów”, którzy chcą odsunąć obecnego prezydenta od władzy. Były urzędnik sugeruje, że obóz Putina, określany jako „partia krwi i mamony” przegrał wewnętrzną batalię ze zwolennikami partii „wielkiej krwi”. Tym samy daje do zrozumienia, że generałowie występujący przeciwko Putinowi dążą do rozpętania krwawego konfliktu.

>>> Czytaj też: Gdzie jest Władimir Putin?

W ocenie Iłłarionowa, wkrótce obecny prezydent uda się na zasłużony wypoczynek, premier Dmitrij Miedwiediew zostanie zdymisjonowany, a ich miejsce zajmą ludzie o jeszcze bardziej radykalnej postawie. Wskazuje przy tym między innymi na szefa prezydenckiej administracji Siergieja Iwanowa, który ma stopień generała i zajmował eksponowane stanowiska w Federalnej Służbie Bezpieczeństwa i rządzie.